Wielki sukces drugoklasistów
12 listopada 2017
Szkolny BIGOS na Was czeka :-)
13 listopada 2017

Półmetek projektu e-Twinning „Breakfast around the world” w klasie 6a

Uczniowie klasy 6a przystąpili do realizacji na lekcjach języka angielskiego projektu e-Twinning “Breakfast around the world”. Do projektu przystąpiły także szkoły z Anglii, Finlandii, Polski, Luksemburga, Portugalii, Walii, Grecji, Irlandii i Turcji”.

W pierwszym tygodniu realizacji projektu uczniowie klasy 6a zostali podzieleni na grupy. Każda z grup przygotowała plakat w języku angielskim przedstawiający menu śniadaniowe Polaków. Na podstawie plakatów zostało przygotowane i zamieszczone na stronach projektu menu w języku angielskim zawierające zimne i ciepłe dania śniadaniowe spożywane w Polsce. W drugim tygodniu projektu uczniowie nagrali film, w którym posługując się tylko językiem angielskim przedstawiali się, a także mówili o swoich zainteresowaniach.  W celu zapoznania uczniów z państw partnerskich z prostymi zwrotami komunikacyjnymi w języku polskim wraz z uczniami ze szkoły w Purdzie został przygotowany filmik prezentujący proste zwroty w języku polskim i angielskim. Przed uczniami trzeci, a tym samym ostatni tydzień projektu. Uczniowie będą przyrządzać proste danie śniadaniowe według przepisu wylosowanego państwa partnerskiego z projektu e-Twinning, a także będą mogli sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego poprzez rozmowy z uczniami ze szkół biorących udział w projekcie przy użyciu komunikatorów internetowych.

Agnieszka Socha