Aktualności Naszego Przedszkola

⚽️”Moje zdrowie- moja siła, wielka moc”🤸‍♂️

Z radością ogłaszamy, że Pszczółki zrealizowały wszystkie moduły i zadania z międzynarodowego projektu „Moje zdrowie- moja siła, wielka moc”.
Załączamy otrzymany certyfikat i sprawozdanie z projektu. 😊

Piękna Nasza Polska Cała

🇵🇱”Piękna Nasza Polska Cała” 🇵🇱
Z radością ogłaszamy, że Pszczółki zrealizowały wszystkie moduły i 24 zadania z międzynarodowego projektu „Piękna Nasza Polska Cała”.
Zachęcamy do obejrzenia krótkiej relacji z realizacji zadań.😊

Dzień Dziecka

Dzień Dobry Pszczółeczki🐝 Czy dzisiaj jest Dzień Dziecka? Tak 😍

Z okazji Twojego Święta życzymy Ci samych sukcesów, żebyś umiał/a stworzyć wszystko to, co wymyślisz, żebyś się nie poddawał/a, gdy zobaczysz przeszkody. Życzymy Ci również niesamowitych podróży, wielu niespodzianek i uśmiechu każdego dnia. Twoje Panie: Monika, Agnieszka, Jola i Kasia ❤❤❤❤

Dzień Mamy i Taty

Kochane Mamusie, Kochani Tatusiowie.
Dobrze wiemy, że Wasze dzieci kochają Was z całego serducha. ❤ Ten film jest dla Was.
Wszystkiego najlepszego!👨👩👧👦

Higiena rąk

W ramach projektu „Czyściochowe przedszkole” przeprowadziliśmy zajęcia dotyczące higieny rąk. Wiemy już w jakich sytuacjach przenoszą się zarazki oraz przy pomocy plansz i wiersza nauczyliśmy się dokładnie myć ręce. Przeprowadziliśmy również eksperymet pt. „Jak szybko roznoszą się wirusy?” – Dwoje dzieci (których ręce zostały obsypane brokatem) witało się poprzez podanie ręki z kolegami i koleżankami. Okazało się, że brokat(wirusy) przeniósł się na każde dziecko, a także na dywan zabawki i meble.
Teraz już wiemy jak ważne jest częste i dokładne mycie rąk. 😊

Czyściochowe Przedszkole

Drodzy rodzice od 9 marca realizujemy nowy program edukacyjny „Czyściochowe Przedszkole”, którego celem jest budowanie dobrych nawyków higienicznych wśród najmłodszych. W poniedziałek Pszczółki dowiedziały się, że zęby są częścią układu pokarmowego, rozwiazywały zagadki dotyczące higieny. Nawiązujac do wiersza pt. :„Do brzuszka” porozmawialiśmy o rycerzach – naszych zębach, które stoją na straży i jak trzeba dbać o tych „rycerzy”. A we wtorek dowiedzieliśmy się, co to nitkowanie zębów i wykonaliśmy eksperyment z jajkami, wodą i octem. O jego wynikach dowiemy się w czwartek. Dla chętnych rodziców załączamy dodatkowe materiały, aby utrwalić dobre nawyki z dziećmi w domu.

 

Zima w przedszkolu

Spełniamy marzenia 🥰
Tegoroczna zima przyniosła wiele rozczarowań, a brak śniegu szczególnie zasmucił najmłodszych. Z tego powodu 28 lutego w przedszkolu na Pszczółki czekała niespodzianka… Nasza sala zamieniła się w zimową krainę, a radości nie było końca. ❄

Symbole narodowe

27 lutego na zajęciach Pszczółeczki🐝 utrwaliły wiedzę na temat symboli narodowych. Dowiedzieliśmy się również jaki herb ma nasze miasto Kołobrzeg i pomalowaliśmy farbami herb naszego województwa. Wspólnie ułożyliśmy mapę Polski i szukaliśmy dwóch najdłuższych rzek płynących przez Polskę oraz zagraliśmy w grę „Bingo „😊🐝Tym samym zrealizowaliśmy kolejne zadanie z projektu „Piękna Nasza Polska Cała”.

Dzień Dinozaura🦕

Stegozaur, Diplodok, Pachycefalozaur… Teraz znamy je wszystkie!

26 lutego mieliśmy okazję przenieść się do czasów, kiedy dinozaury zdominowały Ziemię. Dowiedzieliśmy się jak wyglądała Ziemia miliony lat temu. Poznaliśmy nazwy oraz cechy charakterystyczne wielu dinozaurów. Sprawdziliśmy na czym polega praca paleontologa. Prowadziliśmy również własne wykopaliska, a każdej Pszczółce udało się wykopać własną skamielinę i wybadać od jakiego dinozaura mogła pochodzić. Wiele radości wywołała również dinozaurowa fotobudka. 🦖
To był świetny dzień!

Wycieczka do Regionalnego Centrum Kultury

25 lutego wybraliśmy się do Regionalnego Centrum Kultury na przedstawienie pt. „Shrek”. 💚 Spektakl nauczył nas, że najważniejszym w życiu jest bycie sobą. 😊

Bezpieczni z małym misiem

24 lutego w ramach modułu „Bezpieczni z małym misiem ” Pszczółki wykonały dziś plakat na temat bezpieczeństwa.

Odwiedziny taty Basi w przedszkolu

5 lutego Pszczółki odwiedził tata Basi. Dziękujemy Panu Robertowi za wprowadzenie dzieci we wspaniały świat bajek. Oczywiście najbardziej podobała się wszystkim historia Elzy i Anny 😉😄🐝

Odwiedziny mamy Laury i Dawidka

7 lutego odwiedziła nas mama Laury i Dawidka – Pani Karolina. Przeczytała Pszczółkom trzy bardzo pouczające książeczki z serii „Kicia Kocia”. Dziękujemy i zapraszamy ponownie!

Dzień babci i dziadka

Babcia i dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. Z okazji ich święta Pszczółki wraz z wychowawczyniami 31 stycznia przygotowały występ. Podczas spotkania dzieci recytowały wierszyki, śpiewały piosenki z życzeniami i prezentowały swoje umiejętności taneczne. Goście z dumą oraz kręcąca się w oku łezką oglądali występy swoich wnucząt. Po występie artystycznym Dziadkowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, a dzieci wręczyły im specjalnie przygotowane prezenty. Dziękujemy Dziadkom za przybycie na uroczystość, a rodzicom za pomoc w jej przygotowaniu Udało nam się zdobyć kilka nagrań z występów Pszczółek i zdjęć, dziękujemy Pani Eli Jakimiec za udostępnienie

Spektakl „Piotruś i Wilk”

4 lutego Pszczółki wybrały się do Regionalnego Centrum Kultury na spektakl „Piotruś i Wilk”.

Odwiedziny Pani Agnieszki w przedszkolu

29 stycznia odwiedziła nas pani Agnieszka ze szkolnej biblioteki. Dziękujemy za poświęcony nam czas.

Bal

Ach, co to był za bal!!! Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było i tym razem. Już od rana 24 stycznia w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. A że był to bal „Postaci z bajek” swoją obecnością zaszczycili nas: wróżka, królewny, Elzy i Anny z krainy lodu, pszczółka, biedronka, króliczek, jednorożec, tygrys i lew oraz smok.  Nie zabrakło również Spidermana, Batmana, Supermana, Zorro, czarownicy i myszek Miki. Zabawa zaczęła się od pozowania do zdjęć grupowych. Następnie kilkoro dzieci zamieniło się w wróżki i przy pomocy wrzeciona dotykało uczestników zabawy, którzy zastygli w fantazyjnej pozie. „Ciężka praca Kopciuszka”-to kolejne zadanie z którym 3 ochotników poradziło sobie wspaniale. A zadanie polegało na wybraniu z miseczek ziarenek grochu i wrzucenie ich do butelki. Były też tańce w maskach i pląsy przy skocznej muzyce, oraz zagadka po wysłuchaniu piosenki „Wesoły karnawał”, gdzie ochotnicy zestawiali obrazki zgodnie z treścią utworu. Najbardziej podobała nam się zabawa „Wirujące balony” podczas której oprócz balonów w powietrzu unosił się świecący pyłek. No i oczywiście nie zabrakło pysznego poczęstunku za który bardzo dziękujemy mamie Leosia, rodzicom Basi i Anastazji. Nasza Pani Kucharka upiekła dla nas na deser tego dnia pyszne ciasto drożdżowe.

Przygotowania do balu!

Szarlotka u Pszczółek

16 stycznia każda Pszczółka miała swój ogromny wkład w powstanie pysznej przedszkolnej szarlotki. Po konsumpcji stwierdziliśmy, że na pewno nie będzie to nasze ostatnie ciasto

Koncert umuzykalniający

13 stycznia odbył się koncert w oddziale zerowym „Najpiękniejszy instrument – głos”.

Bezpieczeństwo na drodze

17 stycznia odwiedziła nas Pani Agnieszka ze szkolnej biblioteki. Mieliśmy okazję uczestniczyć w pouczających zajęciach dotyczących bezpieczeństwa na drodze. Dziękujemy.

Nowy Rok

Wizyta Pani Agnieszki u Pszczółek

Pani Agnieszka 20 grudnia odwiedziła nas w przedszkolu i przypomniała jakie prawa mają wszystkie dzieci. Dziękujemy za miłą wizytę ?

Pomarańcze i goździki

Dzisiaj po naszej sali rozchodził się wspaniały zapach pomarańczy i goździków… ?

Bombek moc

Tak osobistych bombek nie ma nikt! 17 grudnia powstała druga choinka złożona z 21 bombek, a na każdej jedna Pszczółeczka.
Dzieci stworzyły również przepiękne ozdoby na choinkę z masy solnej i brokatu, realizując przy tym projekt „Piękna Nasza Polska Cała”.
Na rytmice zaś pan Wojtek przeprowadził z dziećmi cudowne jasełka. Dziękujemy. ?

Nasza choinka

Coraz bliżej święta. Ubieramy naszą choineczkę i zapraszamy zimę do przedszkola ?

Piernikowego szaleństwa ciąg dalszy

13 grudnia było wielkie dekorowanie. Bardzo dziękujemy mamie Michasi i mamie Kingusi za ozdoby do pierników.

Oprócz tego dzisiaj poznaliśmy charakterystykę i właściwości lodu. Pszczółki zamieniły się w małych badaczy i same określały fakturę, smak, zapach, czy jest śliski, twardy, przezroczysty… Sprawdziliśmy jak powstaje lód a nawet przeprowadziliśmy eksperyment – w którym miejscu (w chłodnym czy ciepłym) lód szybciej się rozpuści uwalniając tym samym zamrożoną figurkę? Ćwiczyliśmy również naszą sprawność manualną przenosząc szczypcami kostki lodu. Pszczółki spisały się znakomicie!

Piernikowe ciasteczka

12 grudnia wspólnie wykonaliśmy piernikowe ciasteczka, które na kolejnych zajęciach będziemy dekorować. Poznaliśmy również zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe. Zrealizowaliśmy tym samym zadanie własne z Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”. Dziękujemy naszej Pani kucharce za przygotowanie piernikowego ciasta 🙂

Mikołajki u Pszczółek

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ- niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy i tańca. Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył na czas. Dziękujemy Tobie Mikołaju!

Zabawa w Akuku

5 grudnia odbył się dzień pełen wrażeń. Zabawa w sali zabaw Akuku była cudowna. Dzieci były bardzo grzeczne, choinka ubrana więc teraz czekamy już tylko na Mikołaja ???

Coraz bliżej Święta

Pszczółki z zapałem odliczają dni do Świąt na naszym przedszkolnym kalendarzu adwentowym. ?

Idzie kominiarz po drabinie…

3 grudnia Pszczółki gościły eleganckich panów w cylindrach. Panowie kominiarze opowiedzieli o swojej ciekawej pracy, ale również o konsekwencjach palenia w piecach byle czym. Mogliśmy poznać sprzęt, jaki jest potrzebny do czyszczenia kominów, a na koniec każda Pszczółka dostała piękny upominek (my również przygotowaliśmy drobny prezent dla naszych gości ?)
Dziękujemy za odwiedziny!

Andrzejki u Pszczółek

„Jestem sobie czarownica, czarny płaszcz mój i spódnica. Swoim przybyciem pewnie wzbudzam zdziwienie? A gdzie moje zaproszenie? Ech…Czekałam, czekałam, wielką nadzieję miałam, a zaproszenia nie dostałam. A więc sama przyleciałam, na tym, co pod nogą miałam…”. 29 listopada w naszej sali odbyły się andrzejkowe wróżby i zabawy. Dzieci dowiedziały się między innymi kim zostaną w przyszłości, po wrzuceniu monety do wody losowały gwiazdkowe przepowiednie, wybierając ulubiony kolor, usłyszały o jakich przestrogach mówi. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Na zakończenie każda Pszczółka lała wosk przez magiczny klucz. ?

Wizyta Pszczółek w szkole

28 listopada udaliśmy się w odwiedziny do naszego sąsiedniego budynku, w którym znajduje się szkoła podstawowa. Celem naszej wizyty było zapoznanie się z budynkiem szkolnym, z atmosferą pracy panującą w szkole oraz z zawodami w niej wykonywanymi tj. : nauczyciel, dyrektor, sekretarz, księgowa itp. Dzieci odwiedziły między innymi szkolną bibliotekę, gabinet pana dyrektora, sekretariat, salę lekcyjną klasy I c, gdzie przy okazji mogły zobaczyć jak pracują starsi uczniowie. W gabinecie pielęgniarki – Pani Ela, mama naszej Zosi zmierzyła i zważyła wszystkie Pszczółki. Dziękujemy za miłe przyjęcie i obiecujemy, że jeszcze tu wrócimy???

Pierwsza Pomoc Przedmedyczna…

Pszczółki poza wspaniałą zabawą z okazji Dnia Pluszowego Misia miały też sposobność wzięcia udziału w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Pani Madzia – nauczycielka z naszej szkoły – nauczyła nas m.in. jak prawidłowo przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową.
Dziękujemy! Była to dla nas niezwykle cenna lekcja.

Dzień Pluszowego Misia

Jak co roku 25 listopada wszystkie misie na całym świecie obchodzą swoje święto. Dlatego dziś każdy przedszkolak przyniósł swojego ukochanego pluszaka, by zaprezentować go swoim kolegom i przede wszystkim, by bawić się z nim przez cały dzień. Były zabawy z chustą animacyjną z naszymi bohaterami w roli głównej, tańce, degustacja miodu, zagadki dotyczące różnych bajkowych misiów, praca w zespołach i wspólne malowanie dużej kolorowanki misia. Odwiedziła nas również Pani Agnieszka – nauczycielka biblioteki, która przeczytała dzieciom jedno z opowiadań o Misiu Uszatku. Zachęciła również Pszczółki do zabawy, gdzie za pomocą wędki dzieci łowiły miodek dla swoich misiów – dziękujemy za miłą wizytę?

Masa solna

Zabawy z masą solną to dobra okazja do rozwijania sprawności manualnej małych rączek. ??

Wielozmysłowe poznawanie wody

21 listopada przeprowadziliśmy zabawę badawczą „Co rozpuszcza się w wodzie? „. Dowiedzieliśmy się również co tonie, a co utrzymuje się na jej powierzchni?

Dzień Życzliwości u Pszczółek

Dobry uczynek czasem kosztuje – czas poświęcony i trochę pracy. Lecz gdy pomocy ktoś potrzebuje: czy można postąpić inaczej? Dlatego po prostu… zrób coś dobrego, gdy tylko okazja się nadarzy. To wcale nie musi być nic wielkiego! Wystarczy drobiazg, uśmiech na twarzy. Wszystkiego dobrego w dniu Życzliwości życzą wszystkie Pszczółki. Dziękujemy Darii i jej rodzicom za pyszny, słodki upominek?

Budowa wulkanów

19 listopada poznaliśmy budowę wulkanów, a zajęcia zakończyliśmy ciekawym eksperymentem. Wulkan z sody oczyszczonej, octu i płynu do mycia naczyń wzbudził wielkie zainteresowanie. ?

Wiatr

„Oj, jak ten wiatr wieje!
Wyje, huczy, śpiewa! Świszcze, gwiżdże, szumi!
Zrywa liście z drzewa! Kradnie z głowy czapkę i szarpie szalikiem,
a kiedy się zmęczy, staje się wietrzykiem.”
Maciejka Mazan
Skąd się bierze wiatr? Po dzisiejszych zajęciach Pszczółki dobrze wiedzą.

 

Koncert umuzykalniający

13 listopada dla wszystkich grup przedszkolnych odbył się koncert umuzykalniający „Wyspiarskie melodie i rytmy”.

Wizyta Strażaków

Podczas ostatniej wizyty Strażaków w naszej szkole, Pszczółki również dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy. Dziękujemy tacie Uli – Panu Adamowi za zaprezentowanie sprzętu strażackiego ?

Własny zamek

Nie ma to jak własny zamek! ?

Pokaz Mody Patriotycznej

Pszczółki hucznie obchodziły najważniejsze święto naszego kraju – Narodowe Święto Niepodległości. Były piękne stroje, kotyliony, flagi i piosenki patriotyczne. Odbył się także Pokaz Mody Patriotycznej, w czasie którego zaprezentowaliśmy nasze biało-czerwone barwy. Nie mogło oczywiście zabraknąć uroczystego odśpiewania Hymnu przez małych patriotów.

Brudny piątek ?

Sprawa ważna niesłychanie. 8 listopada wielkie malowanie!
Zakasaliśmy rękawy i zabraliśmy się do pracy. Jakie dzieło powstanie z naszego malowniczego przedsięwzięcia? Dowiemy się we wtorek… ?

Taniec baniek mydlanych

 „Puszczały dzieci bańki mydlane, a bańki nagle zaczęły taniec(…) „. Na zajęciach 7 listopada Pszczółki eksperymentowały i tworzyły bańki wdmuchując powietrze przez słomkę do kubeczka – była to super zabawa, a jednocześnie bardzo przydatne ćwiczenie.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek ?

Czerwony kapturek, kowboj czy księżniczka… 5 listopada było bardzo wesoło i kolorowo! Tańczyliśmy, śpiewaliśmy i podziwialiśmy nasze kreacje. Nie zabrakło też wielkiego Quizu, w czasie którego przedszkolaki pochwaliły się szeroką wiedzą z zakresu bajek i baśni. Zamieniliśmy się też w pomocników Kopciuszka, zmuszonego przez złą macochę do oddzielania grochu od fasoli. (Nam w tym celu posłużyły guziki, kulki i nakrętki).
P.S. Dziękujemy Czerwonemu Kapturkowi (Zosi) i Królewnie Śnieżce (Kingusi) za słodki upominek. Mniam 

Pasowanie na Przedszkolaka

25 października odbyła się uroczystość przedszkolna z okazji powitania w naszym pszczółkowym gronie nowych przedszkolaków. Dzieci zaprezentowały piosenki i wierszyki poznane w przedszkolu oraz uroczyście złożyły przysięgę. Występując przed dużą publicznością, wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą. Na zakończenie Pani Dyrektor zaczarowanym ołówkiem pasowała wszystkie nowe dzieci na prawdziwego przedszkolaka. Na pamiątkę tej wyjątkowej chwili Pszczółeczki otrzymały dyplomy i słodkie upominki. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości i zdjęcia.
Witamy wśród przedszkolaków.

Odwiedziny Pani Bibliotekarki

Pani Agnieszka -nasza kochana Pani Bibliotekarka już drugi raz przeniosła się z Pszczółkami i Misiem Zyziem do magicznego świata wierszy Juliana Tuwima. Tym razem poznaliśmy historię pewnej słynnej rzepki. 

POZNAJEMY DAR PIERWSZY

Froebel zaproponował odpowiednie przedmioty, które nazwał darami, służące do rozwijania wszechstronnej osobowości dziecka. Odpowiednie dla trzech okresów przedszkolnych (okres kuli, walca i sześcianu). W pierwszym okresie dzieci otrzymują piłkę jako kulę, w drugim walec, a w trzecim klocki o kształcie sześcianu. Podczas dzisiejszych zajęć poznaliśmy 12 kolorowych wełnianych, miękkich piłeczek. Zabawa z nimi bardzo nam się podobała ?

Wycieczka na Zieloną Farmę

16 października Pszczółeczki pojechały do miejscowości Żelimucha na gospodarstwo rolne. Był to bardzo edukacyjny dzień. Zobaczyliśmy w jaki sposób rośnie ziemniak, jakich narzędzi używa się do ich wykopania i przystąpiliśmy do działania. Później przygotowaliśmy pozbierane ziemniaki do upieczenia w ognisku. Zanim ziemniaki się upiekły był czas na poznanie i nakarmienie mieszkańców farmy. Wykonaliśmy również ziemniaczane jeże, które zabraliśmy do domu. Dzięki wspaniałym gospodarzom przeżyliśmy cudowną przygodę. Wybierając się na farmę zrealizowaliśmy również zadanie z Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała” – „Polskie rolnictwo – nasze dziedzictwo”.

Halo, halo!  Teraz będzie ogłoszenie!

Zapraszamy Was wszystkich na ważne wydarzenie.

Co to będzie? Co to będzie?

Ten zobaczy, kto przybędzie ?

Więc przyjmijcie nasze

ZAPROSZENIE!

25 października 2019 roku, piątek

godzina 9:30, aula SP6

 

 

Dzień Dziewczynek

11 października każda dziewczynka miała swoje święto.
Nasi chłopcy stanęli na wysokości zadania i zaśpiewali piękne „sto lat!”. Rozdali też medale dla małych księżniczek oraz słodki upominek.
Wszystkiego Najlepszego!

Światowy Dzień Uśmiechu

Rodzinny Festyn u Korczaka

Dziękujemy rodzicom za ciasta, babeczki, rogaliki i różnego rodzaju przetwory, które zostały sprzedane na dzisiejszym festynie. Pani Eli i Pani Ani za dumne reprezentowanie pszczółkowego stoiska ❤Wspaniale jest mieć taką pomoc i chęć współpracy z Państwa strony ?

„MAMO, TATO, WOLĘ WODĘ!”?

Kontynuując tematykę prozdrowotną, porozmawialiśmy sobie o cukrze. Sprawdziliśmy również ile gramów cukru mieści się w naszych ulubionych słodkich napojach.
Każdy przedszkolak za pomocą wagi kuchennej odmierzał odpowiednią ilość cukru i przesypywał do wyznaczonych woreczków.
Od dzisiaj każda Pszczoła powie głośno „MAMO, TATO, WOLĘ WODĘ!” ?  ?

Zdrowe odżywianie to podstawa! ??

Teraz już wie o tym każda Pszczółka.
Dzisiaj prowadziliśmy dyskusję na temat zdrowia. Poznaliśmy „piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej”, a także segregowaliśmy rozmaite produkty, które się w niej znajdują. Na koniec wspólnie stworzyliśmy piramidę żywienia, która zawisła dumnie na naszej tablicy.
Tym samym zrealizowaliśmy kolejne zadanie z projektu „Moje zdrowie – moja siła, wielka moc!”.

 

Dzień Chłopaka

Jesienne drzewa

Kto powiedział, że malować można tylko pędzlem? Kreatywność Pszczółek nie zna granic! ?

Wizyta w aptece

W ramach modułu „Żyję zdrowo i bezpiecznie” Pszczółki 26 września zrealizowały zadanie dowolne i wybrały się do apteki „Pod Lwem „. Celem wycieczki było bliższe poznanie wyglądu i wyposażenia apteki oraz poznanie pracy farmaceuty. Przedszkolaki miały wyjątkową okazję zobaczyć wnętrze apteki z bliska. Pierwsza część apteki to ekspedycja – to tu pacjent spotyka farmaceutę. Druga część to receptura – tu wykonuje się lekarstwa. Z pomocą Pana Jacka wykonaliśmy własny krem nawilżający. Zobaczyliśmy różne maści, syropy, krople, tabletki, kolorowe plastry. Wśród różnych lekarstw znalazły się również ulubione witaminki dzieci. Na koniec dzieci otrzymały słodkie upominki (same kupowały i sprzedawały lizaki). Również i my wręczyliśmy Panu Jackowi samodzielnie przygotowaną książeczkę. Dziękujemy za poświęconą nam uwagę i ciekawe przedstawienie tematu.

 

Pierwszy Dzień Jesieni

„Idzie lasem Pani Jesień i maluje liście w lesie (…). ” W pierwszym dniu jesieni powitaliśmy w sali naszą piękną, polską, złotą jesień.

Dzień Przedszkolaka

20 września nasze Pszczółki i wszystkie dzieci z oddziałów zerowych uczestniczyły we wspaniałym spotkaniu z magikiem. Dzieci były zachwycone :było dużo wrażeń, magi i śmiechu. Każda Pszczółka otrzymała również medal z okazji Dnia Przedszkolaka ??

Tęcza na talerzu

19 września Pszczółeczki dowiedziały się kim jest artysta. Co więcej same się w nich zamieniły. Stworzyły swoje pierwsze abstrakcyjne obrazy oraz uczestniczyły w malowniczym eksperymencie pt.”tęcza na talerzu”. By jeszcze pogłębić swoją wiedzę, wybrały się na koncert, gdzie mogły podziwiać występy prawdziwych artystów.
To był naprawdę pracowity dzień. ?
P.S. Tym samym zrealizowaliśmy zadanie „Lubimy zabawy i eksperymenty” z projektu „Moje zdrowie – moja siła, wielka moc”.

 

Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy projekt Edukacyjny „Piękna Nasza Polska Cała”

 

Odwiedziny Pani Agnieszki u Pszczółek

9 września oficjalnie rozpoczęliśmy projekt „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”. Bardzo dziękujemy Pani Agnieszce – naszej kochanej Bibliotekarce. Wprowadziła nas w tajniki projektu oraz przyprowadziła ze sobą ważnego gościa – Misia Zyzia. ? To on już niedługo ruszy w podróż po domach Pszczółek.

 

Tydzień adaptacyjny

Pierwszy tydzień przedszkola już za nami! Jak to szybko minęło ? Przez te 5 dni tańczyliśmy, ćwiczyliśmy i śpiewaliśmy mnóstwo piosenek, również przy dźwiękach prawdziwej gitary! Braliśmy udział w zabawach integracyjnych, ruchowych, rytmicznych i dydaktycznych. To jednak nie wszystko. Sami również potrafiliśmy zorganizować sobie wspaniały czas podczas swobodnych zabaw. Nie wierzycie? To obejrzyjcie nasze zdjęcia. ?

 

 

6 września zrealizowaliśmy pierwsze zadanie z modułu „ŻYJĘ ZDROWO I BEZPIECZNIE”. Omówiliśmy Kodeks zdrowego i bezpiecznego przedszkolaka. Nasze zasady na dobre zagościły w naszej sali i będziemy przestrzegać ich w praktyce.

 

 

„Moje zdrowie – moja siła, wielka moc to kolejne działanie, którego się podejmujemy!

Jest to ogólnopolski projekt z zakresu edukacji prozdrowotnej i profilaktyki uzależnień. Na czym polega udział w projekcie?
Należy wykonać po 3 zadania z każdego modułu. Zadania będą realizowane w trakcie pobytu dzieci w przedszkolu przez nauczycieli, bądź osoby zaproszone do przedszkola.