Aktualności Naszego Przedszkola

Wiatr

„Oj, jak ten wiatr wieje!
Wyje, huczy, śpiewa! Świszcze, gwiżdże, szumi!
Zrywa liście z drzewa! Kradnie z głowy czapkę i szarpie szalikiem,
a kiedy się zmęczy, staje się wietrzykiem.”
Maciejka Mazan
Skąd się bierze wiatr? Po dzisiejszych zajęciach Pszczółki dobrze wiedzą.

 

Koncert umuzykalniający

13 listopada dla wszystkich grup przedszkolnych odbył się koncert umuzykalniający „Wyspiarskie melodie i rytmy”.

Wizyta Strażaków

Podczas ostatniej wizyty Strażaków w naszej szkole, Pszczółki również dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy. Dziękujemy tacie Uli – Panu Adamowi za zaprezentowanie sprzętu strażackiego 😊

Własny zamek

Nie ma to jak własny zamek! 🏰

Pokaz Mody Patriotycznej

Pszczółki hucznie obchodziły najważniejsze święto naszego kraju – Narodowe Święto Niepodległości. Były piękne stroje, kotyliony, flagi i piosenki patriotyczne. Odbył się także Pokaz Mody Patriotycznej, w czasie którego zaprezentowaliśmy nasze biało-czerwone barwy. Nie mogło oczywiście zabraknąć uroczystego odśpiewania Hymnu przez małych patriotów.

Brudny piątek 🎨

Sprawa ważna niesłychanie. 8 listopada wielkie malowanie!
Zakasaliśmy rękawy i zabraliśmy się do pracy. Jakie dzieło powstanie z naszego malowniczego przedsięwzięcia? Dowiemy się we wtorek… 😉

Taniec baniek mydlanych

 „Puszczały dzieci bańki mydlane, a bańki nagle zaczęły taniec(…) „. Na zajęciach 7 listopada Pszczółki eksperymentowały i tworzyły bańki wdmuchując powietrze przez słomkę do kubeczka – była to super zabawa, a jednocześnie bardzo przydatne ćwiczenie.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek 🤠

Czerwony kapturek, kowboj czy księżniczka… 5 listopada było bardzo wesoło i kolorowo! Tańczyliśmy, śpiewaliśmy i podziwialiśmy nasze kreacje. Nie zabrakło też wielkiego Quizu, w czasie którego przedszkolaki pochwaliły się szeroką wiedzą z zakresu bajek i baśni. Zamieniliśmy się też w pomocników Kopciuszka, zmuszonego przez złą macochę do oddzielania grochu od fasoli. (Nam w tym celu posłużyły guziki, kulki i nakrętki).
P.S. Dziękujemy Czerwonemu Kapturkowi (Zosi) i Królewnie Śnieżce (Kingusi) za słodki upominek. Mniam 

Pasowanie na Przedszkolaka

25 października odbyła się uroczystość przedszkolna z okazji powitania w naszym pszczółkowym gronie nowych przedszkolaków. Dzieci zaprezentowały piosenki i wierszyki poznane w przedszkolu oraz uroczyście złożyły przysięgę. Występując przed dużą publicznością, wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą. Na zakończenie Pani Dyrektor zaczarowanym ołówkiem pasowała wszystkie nowe dzieci na prawdziwego przedszkolaka. Na pamiątkę tej wyjątkowej chwili Pszczółeczki otrzymały dyplomy i słodkie upominki. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości i zdjęcia.
Witamy wśród przedszkolaków.

Odwiedziny Pani Bibliotekarki

Pani Agnieszka -nasza kochana Pani Bibliotekarka już drugi raz przeniosła się z Pszczółkami i Misiem Zyziem do magicznego świata wierszy Juliana Tuwima. Tym razem poznaliśmy historię pewnej słynnej rzepki. 

POZNAJEMY DAR PIERWSZY

Froebel zaproponował odpowiednie przedmioty, które nazwał darami, służące do rozwijania wszechstronnej osobowości dziecka. Odpowiednie dla trzech okresów przedszkolnych (okres kuli, walca i sześcianu). W pierwszym okresie dzieci otrzymują piłkę jako kulę, w drugim walec, a w trzecim klocki o kształcie sześcianu. Podczas dzisiejszych zajęć poznaliśmy 12 kolorowych wełnianych, miękkich piłeczek. Zabawa z nimi bardzo nam się podobała 😊

Wycieczka na Zieloną Farmę

16 października Pszczółeczki pojechały do miejscowości Żelimucha na gospodarstwo rolne. Był to bardzo edukacyjny dzień. Zobaczyliśmy w jaki sposób rośnie ziemniak, jakich narzędzi używa się do ich wykopania i przystąpiliśmy do działania. Później przygotowaliśmy pozbierane ziemniaki do upieczenia w ognisku. Zanim ziemniaki się upiekły był czas na poznanie i nakarmienie mieszkańców farmy. Wykonaliśmy również ziemniaczane jeże, które zabraliśmy do domu. Dzięki wspaniałym gospodarzom przeżyliśmy cudowną przygodę. Wybierając się na farmę zrealizowaliśmy również zadanie z Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała” – „Polskie rolnictwo – nasze dziedzictwo”.

Halo, halo!  Teraz będzie ogłoszenie!

Zapraszamy Was wszystkich na ważne wydarzenie.

Co to będzie? Co to będzie?

Ten zobaczy, kto przybędzie 😊

Więc przyjmijcie nasze

ZAPROSZENIE!

25 października 2019 roku, piątek

godzina 9:30, aula SP6

 

 

Dzień Dziewczynek

11 października każda dziewczynka miała swoje święto.
Nasi chłopcy stanęli na wysokości zadania i zaśpiewali piękne „sto lat!”. Rozdali też medale dla małych księżniczek oraz słodki upominek.
Wszystkiego Najlepszego!

Światowy Dzień Uśmiechu

Rodzinny Festyn u Korczaka

Dziękujemy rodzicom za ciasta, babeczki, rogaliki i różnego rodzaju przetwory, które zostały sprzedane na dzisiejszym festynie. Pani Eli i Pani Ani za dumne reprezentowanie pszczółkowego stoiska ❤Wspaniale jest mieć taką pomoc i chęć współpracy z Państwa strony 😍

„MAMO, TATO, WOLĘ WODĘ!”💧

Kontynuując tematykę prozdrowotną, porozmawialiśmy sobie o cukrze. Sprawdziliśmy również ile gramów cukru mieści się w naszych ulubionych słodkich napojach.
Każdy przedszkolak za pomocą wagi kuchennej odmierzał odpowiednią ilość cukru i przesypywał do wyznaczonych woreczków.
Od dzisiaj każda Pszczoła powie głośno „MAMO, TATO, WOLĘ WODĘ!” 💧  💧

Zdrowe odżywianie to podstawa! 🥦🍎

Teraz już wie o tym każda Pszczółka.
Dzisiaj prowadziliśmy dyskusję na temat zdrowia. Poznaliśmy „piramidę zdrowego żywienia i aktywności fizycznej”, a także segregowaliśmy rozmaite produkty, które się w niej znajdują. Na koniec wspólnie stworzyliśmy piramidę żywienia, która zawisła dumnie na naszej tablicy.
Tym samym zrealizowaliśmy kolejne zadanie z projektu „Moje zdrowie – moja siła, wielka moc!”.

 

Dzień Chłopaka

Jesienne drzewa

Kto powiedział, że malować można tylko pędzlem? Kreatywność Pszczółek nie zna granic! 🎨

Wizyta w aptece

W ramach modułu „Żyję zdrowo i bezpiecznie” Pszczółki 26 września zrealizowały zadanie dowolne i wybrały się do apteki „Pod Lwem „. Celem wycieczki było bliższe poznanie wyglądu i wyposażenia apteki oraz poznanie pracy farmaceuty. Przedszkolaki miały wyjątkową okazję zobaczyć wnętrze apteki z bliska. Pierwsza część apteki to ekspedycja – to tu pacjent spotyka farmaceutę. Druga część to receptura – tu wykonuje się lekarstwa. Z pomocą Pana Jacka wykonaliśmy własny krem nawilżający. Zobaczyliśmy różne maści, syropy, krople, tabletki, kolorowe plastry. Wśród różnych lekarstw znalazły się również ulubione witaminki dzieci. Na koniec dzieci otrzymały słodkie upominki (same kupowały i sprzedawały lizaki). Również i my wręczyliśmy Panu Jackowi samodzielnie przygotowaną książeczkę. Dziękujemy za poświęconą nam uwagę i ciekawe przedstawienie tematu.

 

Pierwszy Dzień Jesieni

„Idzie lasem Pani Jesień i maluje liście w lesie (…). ” W pierwszym dniu jesieni powitaliśmy w sali naszą piękną, polską, złotą jesień.

Dzień Przedszkolaka

20 września nasze Pszczółki i wszystkie dzieci z oddziałów zerowych uczestniczyły we wspaniałym spotkaniu z magikiem. Dzieci były zachwycone :było dużo wrażeń, magi i śmiechu. Każda Pszczółka otrzymała również medal z okazji Dnia Przedszkolaka 😄🐝

Tęcza na talerzu

19 września Pszczółeczki dowiedziały się kim jest artysta. Co więcej same się w nich zamieniły. Stworzyły swoje pierwsze abstrakcyjne obrazy oraz uczestniczyły w malowniczym eksperymencie pt.”tęcza na talerzu”. By jeszcze pogłębić swoją wiedzę, wybrały się na koncert, gdzie mogły podziwiać występy prawdziwych artystów.
To był naprawdę pracowity dzień. 🐝
P.S. Tym samym zrealizowaliśmy zadanie „Lubimy zabawy i eksperymenty” z projektu „Moje zdrowie – moja siła, wielka moc”.

 

Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy projekt Edukacyjny „Piękna Nasza Polska Cała”

 

Odwiedziny Pani Agnieszki u Pszczółek

9 września oficjalnie rozpoczęliśmy projekt „MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”. Bardzo dziękujemy Pani Agnieszce – naszej kochanej Bibliotekarce. Wprowadziła nas w tajniki projektu oraz przyprowadziła ze sobą ważnego gościa – Misia Zyzia. 🐻 To on już niedługo ruszy w podróż po domach Pszczółek.

 

Tydzień adaptacyjny

Pierwszy tydzień przedszkola już za nami! Jak to szybko minęło 😉 Przez te 5 dni tańczyliśmy, ćwiczyliśmy i śpiewaliśmy mnóstwo piosenek, również przy dźwiękach prawdziwej gitary! Braliśmy udział w zabawach integracyjnych, ruchowych, rytmicznych i dydaktycznych. To jednak nie wszystko. Sami również potrafiliśmy zorganizować sobie wspaniały czas podczas swobodnych zabaw. Nie wierzycie? To obejrzyjcie nasze zdjęcia. 🥳

 

 

6 września zrealizowaliśmy pierwsze zadanie z modułu „ŻYJĘ ZDROWO I BEZPIECZNIE”. Omówiliśmy Kodeks zdrowego i bezpiecznego przedszkolaka. Nasze zasady na dobre zagościły w naszej sali i będziemy przestrzegać ich w praktyce.

 

 

„Moje zdrowie – moja siła, wielka moc to kolejne działanie, którego się podejmujemy!

Jest to ogólnopolski projekt z zakresu edukacji prozdrowotnej i profilaktyki uzależnień. Na czym polega udział w projekcie?
Należy wykonać po 3 zadania z każdego modułu. Zadania będą realizowane w trakcie pobytu dzieci w przedszkolu przez nauczycieli, bądź osoby zaproszone do przedszkola.