„Dzień Świetliczaka”

Mama, tata, babcia, dziadek,

kotek, piesek,  miś Uszatek,

Wszyscy już swoje święto mają

I wszyscy te daty dobrze znają.

Czemu więc „Świetliczaki” swojego święta nie obchodzą?

Od dłuższego czasu nauczyciele w głowę zachodzą,

Lecz trud ten nie był nadaremny,

Bo urodził się pomysł świetny.

11 dzień października

„Dniem Świetliczaka” ogłosili

I huczną zabawę urządzili.

Były konkursy, zawody, śmiechu bez liku

I wszystko to tylko dla naszych „Świetlików”

Mamy nadzieję, że „Dzień Świetliczaka” w naszej szkole na dobre zagości

I zawsze będzie przynosił naszym uczniom dużo radości!

Nauczyciele świetlicy

Jesień w świetlicy

„Pani Jesień”

Idzie światem Pani Jesień

W ręku koszyk skarbów niesie:

Kasztan, orzech, dziką różę,

Bukieciki dwa nieduże:

Z astrów, z liści poskładane,

Własnoręcznie malowane!

A.Zychla

Nasze małe „świetliczaki” pożegnały już lato i przywitały Panią Jesień. Podczas pobytu w świetlicy szkolnej dzieci miały okazję uczestniczyć w cyklu zajęć o tematyce jesiennej. Świetliczaki brały udział w „Tańcu jesiennych barw”, rozwiązywały jesienne zagadki, słuchały wierszy związanych z jesienią, opisywały jesienną pogodę i stworzyły „drzewko jesiennych skojarzeń”. Nie obyło się też bez zajęć plastycznych, podczas których dzieci namalowały słońce w jesiennych barwach, wspólnie stworzyły portret Pani Jesieni oraz jesienny krajobraz, dekorowały  koszyczki darami jesieni, wykonywały jesienne liście przy użyciu farb rosnących oraz odbijały na kartkach ślady liści. Ogłoszony był również konkurs plastyczny pod hasłem „Na tropie jesieni” i nasi mali artyści przez cały tydzień, podczas pobytu w świetlicy, mogli wykonywać prace konkursowe wybraną przez siebie techniką.

Nasza sala również przybrała jesienne barwy i wygląda na to, że jesień zostanie jeszcze z nami i na pewno przyniesie zarówno nauczycielom jak i dzieciom, wiele artystycznych inspiracji i dobrą zabawę.

Aleksandra Sobczuk

„Dzień Chłopaka”

30 września wszyscy chłopcy, zarówno mali jak i duzi, obchodzą swoje święto. Z tej okazji postanowiliśmy uczcić ten dzień i zorganizować w świetlicy szkolnej coś niezwykłego dla naszych chłopców. W piątek (29.09.2017) dziewczynki złożyły chłopcom serdeczne życzenia i zaśpiewały „Sto lat”, a później dopingowały chłopców podczas licznych konkurencji i zabaw. Na zwycięzców czekały oczywiście upominki i dyplomy „Super chłopaka”, ale najważniejsze było to, że wszyscy świetnie się bawili i wspólnie stworzyli miłą i ciepłą atmosferę. Naszym „świetliczakom” dziękujemy za wspólną zabawę a wszystkim chłopcom życzymy uśmiechu na co dzień, dużo radości i kosza słodkości!

Nauczyciele świetlicy

„Świetliczak miesiąca”

„Mów dziecku, że jest dobre, że może, że potrafi”. Idąc za słowami patrona naszej szkoły Janusza Korczaka i wierząc, że nawet drobna pochwała za dobre zachowanie może góry przenosić, zorganizowałyśmy w naszej świetlicy całoroczny plebiscyt na „Świetliczaka miesiąca”. Dzieci za każde dobre zachowanie były doceniane przez nauczycieli, a ich nazwiska trafiały do „Pudełka grzeczności”. Pod koniec miesiąca zliczyłyśmy karteczki i w ten sposób wyłoniłyśmy „Świetliczaków września”.
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że tytuł „Super Świetliczaka” w tym miesiącu zdobyli: Anastazja Czugała z klasy I b i Karol Łata z I a.

Oprócz tych nagród, nasze świetliczaki same przyznały jeszcze jedną nagrodę dla „Koleżanki miesiąca”, którą otrzymała Pola Wielogórska z klasy II c.                                             .

Naszym uhonorowanym świetliczakom serdecznie gratulujemy, a wszystkim dzieciom życzymy powodzenia w przyszłym miesiącu.

Aleksandra Sobczuk

Beata Bryl