DZIEŃ  DZIECKA

W tym szczególnym dniu  nauczyciele zadbali,

Aby uśmiechnięci byli ich uczniowie mali.

Nasze Świetliczaki dzielnie tory przeszkód pokonywały

I wszystkie konkurencje z łatwością zwyciężały.

Chodziły po linie lepiej niż akrobaci najwyższych lotów

Jednym zdaniem- tego dnia nic nie sprawiło im kłopotów.

Śmiechu i zabawy końca nie było,

Jak dobrze,  że to wszystko na zdjęciach nam się uwieczniło!

Nauczyciele świetlicy

WYNIKI III ŚWIETLICOWEGO KONKURSU ROZKWITAJACYCH TALENTÓW

Z okazji przyjścia wiosny w naszej świetlicy odbył się ,, Wiosenny konkurs rozkwitających talentów”

Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości muzycznej i poetyckiej oraz odkrywanie uzdolnień artystycznych  wśród dzieci uczęszczających na świetlicę .

W konkursie wzięło udział 22 uczniów.

Jury przyznało następującym osobom pierwsze miejsce:

 

Zuzi Łyczek z klasy IIc

Józiowi Zyra z klasy IIb

Wojtkowi Pawlickiemu z klasy IIb

Maćkowi Blachowskiemu z klasy IIIb

Natalii Kozieł z klasy IIIa

Mii Dudziak z klasy IIIf

 

 

II miejsce otrzymały dzieci:

 

Anastazja Gronkiewicz z klasy IV f

Lena Nowacka z klasy IIIe

 

Dzieci w nagrodę dostaną upominki i dyplomy.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka świata, najlepszy przyjaciel dzieci, niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – PLUSZOWY MIŚ.

Wesołe świetliczaki z naszej szkoły nie zapomniały o tym święcie. Przygotowania do obchodów URODZIN PLUSZOWYCH MISIÓW trwały dwa tygodnie. Dzieci przygotowały prace plastyczne i literackie w ramach konkursu ,,MÓJ PRZYJACIEL MIŚ’’ , a także przyprowadziły do szkoły swoich pluszowych  przyjaciół. Przybyły do nas misie duże i te bardzo malutkie, misie polarne i panda, Kubusie Puchatki, misie w pięknych strojach i te z klapniętym uszkiem.
W ramach tego pięknego święta dzieci śpiewały piosenki i grały na instrumentach, rozwiązywały zagadki, wzięły udział w quizie, rysowały misie z zasłoniętymi oczami, wyjadały miodek na wyścigi bez pomocy rąk, chodziły po linie z misiem na głowie. W tych świątecznych dniach świetliczaki wykonały misiowe maski, misie z płyt  dvd, z masy solnej, z bibuły i tkanin.

Dzieci i misie były bardzo zadowolone, a uśmiechom i radości tego dnia nie było końca.

 

W  KRAINIE  BAJEK  I  BAŚNI

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek i w naszej świetlicy zrobiło się bajkowo. Nasze małe „Świetliczaki” podczas zajęć miały okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat bajek i bajkowych postaci. Na dzieci czekały różne zadania- układanie puzzli z postaciami z bajek, podawanie tytułów bajek, odnalezienie rekwizytów do danej bajki czy odgadywanie bajkowych zagadek. Nasi uczniowie wcielali się również w różne postacie podczas zabawy ruchowej a także mogli zmierzyć się z „Zadaniem Kopciuszka”, czyli z oddzielaniem na czas grochu od fasoli. Na koniec tego bajkowego dnia „Świetliczaki” wysłuchały baśni Hansa Christiana Andersena  pt. „Brzydkie kaczątko” i namalowały do niej przepiękne ilustracje.

Aleksandra Sobczuk

Beata Bryl

 

ŚWIETLICZAK  MIESIĄCA”

Niezmiernie miło nam poinformować, iż mamy kolejnych „Świetliczaków miesiąca”. „Świetliczakami października” zostali: Karol Łata z kl. I a i Przemek Jóźwicki z kl. I b.

W tym miesiącu również dzieci przyznały dodatkowo dwie nagrody dla najlepszych kolegów: dla Huberta Żuchowskiego z kl. II c i Zosi Wichłacz z II c.

W tym dniu nagrodę otrzymała również Hania Grzegorczyk z kl. II c za zajęcie I miejsca w konkursie plastycznym „Świetlica moich marzeń”, który został przeprowadzony w naszej świetlicy z okazji „Dnia świetliczaka”.

Przypominamy, że nasz plebiscyt na „Świetliczaków miesiąca” trwa do końca roku szkolnego, dlatego wszystkim naszym „Świetliczakom” życzymy powodzenia w przyszłym miesiącu i jeszcze raz gratulujemy naszym super chłopakom i dziewczynom!

Aleksandra Sobczuk

Beata Bryl

 

 

HALLOWEEN

Do naszej świetlicy czarownica na miotle przyleciała
I zaraz wszystkich do wspólnej zabawy porwała.
Wiadomości naszych Świetliczaków na temat Halloween sprawdziła
I chyba ze zdobytej przez nich wiedzy się ucieszyła,
Bo żadnego z naszych uczniów w żabę nie zamieniła.
Świetliczaki dzielnie na pytania i zagadki Czarownicy odpowiadały
I jej zadania z uśmiechem wykonywały.
Było zabawnie, choć też czasem strasznie,
Ale przecież w Halloween o to chodzi właśnie.
Nasza Czarownica zabaw i konkursów urządziła tu w bród
Może za rok odwiedzi nas znów…

Nauczyciele świetlicy

 


„Dzień Świetliczaka”

Mama, tata, babcia, dziadek,

kotek, piesek,  miś Uszatek,

Wszyscy już swoje święto mają

I wszyscy te daty dobrze znają.

Czemu więc „Świetliczaki” swojego święta nie obchodzą?

Od dłuższego czasu nauczyciele w głowę zachodzą,

Lecz trud ten nie był nadaremny,

Bo urodził się pomysł świetny.

11 dzień października

„Dniem Świetliczaka” ogłosili

I huczną zabawę urządzili.

Były konkursy, zawody, śmiechu bez liku

I wszystko to tylko dla naszych „Świetlików”

Mamy nadzieję, że „Dzień Świetliczaka” w naszej szkole na dobre zagości

I zawsze będzie przynosił naszym uczniom dużo radości!

Nauczyciele świetlicy

 

 

 

Jesień w świetlicy

 

„Pani Jesień”

Idzie światem Pani Jesień

W ręku koszyk skarbów niesie:

Kasztan, orzech, dziką różę,

Bukieciki dwa nieduże:

Z astrów, z liści poskładane,

Własnoręcznie malowane!

 

A.Zychla

Nasze małe „świetliczaki” pożegnały już lato i przywitały Panią Jesień. Podczas pobytu w świetlicy szkolnej dzieci miały okazję uczestniczyć w cyklu zajęć o tematyce jesiennej. Świetliczaki brały udział w „Tańcu jesiennych barw”, rozwiązywały jesienne zagadki, słuchały wierszy związanych z jesienią, opisywały jesienną pogodę i stworzyły „drzewko jesiennych skojarzeń”. Nie obyło się też bez zajęć plastycznych, podczas których dzieci namalowały słońce w jesiennych barwach, wspólnie stworzyły portret Pani Jesieni oraz jesienny krajobraz, dekorowały  koszyczki darami jesieni, wykonywały jesienne liście przy użyciu farb rosnących oraz odbijały na kartkach ślady liści. Ogłoszony był również konkurs plastyczny pod hasłem „Na tropie jesieni” i nasi mali artyści przez cały tydzień, podczas pobytu w świetlicy, mogli wykonywać prace konkursowe wybraną przez siebie techniką.

Nasza sala również przybrała jesienne barwy i wygląda na to, że jesień zostanie jeszcze z nami i na pewno przyniesie zarówno nauczycielom jak i dzieciom, wiele artystycznych inspiracji i dobrą zabawę.

Aleksandra Sobczuk

 

„Dzień Chłopaka”

30 września wszyscy chłopcy, zarówno mali jak i duzi, obchodzą swoje święto. Z tej okazji postanowiliśmy uczcić ten dzień i zorganizować w świetlicy szkolnej coś niezwykłego dla naszych chłopców. W piątek (29.09.2017) dziewczynki złożyły chłopcom serdeczne życzenia i zaśpiewały „Sto lat”, a później dopingowały chłopców podczas licznych konkurencji i zabaw. Na zwycięzców czekały oczywiście upominki i dyplomy „Super chłopaka”, ale najważniejsze było to, że wszyscy świetnie się bawili i wspólnie stworzyli miłą i ciepłą atmosferę. Naszym „świetliczakom” dziękujemy za wspólną zabawę a wszystkim chłopcom życzymy uśmiechu na co dzień, dużo radości i kosza słodkości!

Nauczyciele świetlicy

 

„Świetliczak miesiąca”

„Mów dziecku, że jest dobre, że może, że potrafi”. Idąc za słowami patrona naszej szkoły Janusza Korczaka i wierząc, że nawet drobna pochwała za dobre zachowanie może góry przenosić, zorganizowałyśmy w naszej świetlicy całoroczny plebiscyt na „Świetliczaka miesiąca”. Dzieci za każde dobre zachowanie były doceniane przez nauczycieli, a ich nazwiska trafiały do „Pudełka grzeczności”. Pod koniec miesiąca zliczyłyśmy karteczki i w ten sposób wyłoniłyśmy „Świetliczaków września”.
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że tytuł „Super Świetliczaka” w tym miesiącu zdobyli: Anastazja Czugała z klasy I b i Karol Łata z I a.

Oprócz tych nagród, nasze świetliczaki same przyznały jeszcze jedną nagrodę dla „Koleżanki miesiąca”, którą otrzymała Pola Wielogórska z klasy II c.                                             .

Naszym uhonorowanym świetliczakom serdecznie gratulujemy, a wszystkim dzieciom życzymy powodzenia w przyszłym miesiącu.

Aleksandra Sobczuk

Beata Bryl