DZIEŃ ŚWIETLICZAKA

DZIEŃ ŚWIETLICZAKA W NASZEJ SZKOLE !

Z ogromną radością i satysfakcją pragniemy zaprosić dzieci do wzięcia udziału w tym pięknym święcie,
które zostanie zorganizowane już w czwartek 25 X 2018r., po lekcjach, w naszych świetlicach.
A oto atrakcje, które przygotują dla dzieci wychowawcy świetlic:
• Burza mózgów na temat ,,Świetliczak , kto to taki’’?
• Utworzymy listę cech idealnego Świetliczaka.
• Przeprowadzimy w tym dniu konkurs plastyczny, podczas zajęć, pod hasłem ,,Świetlica moich marzeń’’.
• W programie również wesołe wyścigi i zabawy sportowe.
• Pan Wojtek zaproponuje dzieciom konkurs muzyczny pod tytułem ,,Jaka to piosenka, jaka to melodia ?’’.
• Panie wychowawczynie przygotują dla dzieci ciekawą pracę plastyczną z masy solnej.

Organizatorzy nauczyciele świetlic: Monika Barańczak, Beata Bryl, Agnieszka Magdzińska, Wojciech Muża, Mirosław Piesik, Martyna Wieczorek, Judyta Wiśniewska.

,,Rodzina na jesiennym spacerze’’- konkurs plastyczny

Jesień to pora roku, która dostarcza nam bardzo dużo inspiracji i pomysłów.
Uczniowie pełni energii po wakacyjnym wypoczynku – bardzo chętnie podejmą działania twórcze.
Do takiej aktywności rodzinnej zachęcają wychowawcy świetlic.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym ,,Rodzina na jesiennym spacerze’’.

• Rozpoczyna się on 22 X i trwać będzie do 23 XI 2018r.
• Konkurs przeznaczony jest dla dzieci z klas młodszych.
• Prace plastyczne mogą być wykonane w dowolnej technice plastycznej.
• Praca powinna być wykonana na kartce(kartonie) o formacie A3lub A4.
• Na odwrocie powinny znaleźć się następujące informacje: imię, nazwisko oraz klasa.

Nagrodą w konkursie jest dyplom i nagroda rzeczowa. Przewidujemy również wyróżnienia i drobne upominki.

Wychowawcy świetlic:

Monika Barańczak
Beata Bryl
Wojciech Muża
Mirosław Piesik
Martyna Wieczorek

Co słychać w naszych świetlicach?

Świetlicowe wieści.

Wrzesień w naszej świetlicowej gromadzie upłynął pod znakiem integracji. Dzieci z klas pierwszych poznały się ze sobą. Wspominaliśmy wakacje, opowiadaliśmy o letnich przygodach. Pełni wrażeń , gotowi na szkolną przygodę z radością powitaliśmy nowy rok szkolny w naszych świetlicach. Dużo czasu spędziliśmy na świeżym powietrzu. Omówiliśmy zasady bezpiecznego zachowania w czasie drogi do i ze szkoły.

Przypomnieliśmy sobie świetlicowy regulamin, powtórzyliśmy i utrwaliliśmy zasady zachowania w naszej świetlicy

Jesień to niezwykle malownicza pora roku. Jesienne dary stały się inspiracją do wykonania ciekawych prac plastycznych. Uczniowie umilając sobie czas spędzony w świetlicy wykonują różnorodne prace plastyczne, wykorzystując w tym celu wyszukane w parku i lesie dary jesieni.

W październiku z okazji Dnia Świetliczaka odbędzie się impreza integracyjna. Tego dnia, dla dzieci wychowawcy zorganizują wiele zabaw, konkursów i sportowych atrakcji. Mamy nadzieję, że to ulubione święto na stałe zagości w naszych świetlicach.

Planujemy również uczcić Święto Pluszowego Misia a z okazji andrzejek nasze świetlice przemienią się w tajemnicze miejsce wróżb i przepowiedni.

Wszystkie dzieci zachęcamy do wzięcia udziału w świetlicowym konkursie plastycznym o tematyce jesiennej.

Mamy nadzieję, że jesienna słota nie popsuje humoru naszym świetliczakom, bowiem w naszej świetlicy obowiązuje kodeks uśmiechu.
A to oznacza, że…

• Każdy świetlik codziennie radośnie się uśmiecha.
  • Świetliki często używają magicznych słów:

proszę, dziękuję, przepraszam.

• Każdy świetlik słucha dorosłych, a zwłaszcza rodziców i nauczycieli.
  • Dzieci szanują zabawki i gry oraz sprzęt sportowy
  • Uczniowie biorą aktywny udział w zajęciach świetlicowych.

A co ciekawego wydarzy się zimą ? Jak co roku zaprosimy dzieci do wzięcia udziału w Konkursie Kolęd i Piosenek Zimowych.

Natomiast z okazji przyjścia wiosny odbędzie się ,,Wiosenny Konkurs Rozkwitających Talentów.’’

W drugim semestrze realizowany będzie program profilaktyczno- zdrowotny ,, Ze zdrowiem za pan brat”.

Głównym celem programu jest propagowanie zdrowego stylu życia.

Na zajęciach dzieci dowiedzą się , co to znaczy zdrowo się odżywiać, jak racjonalnie i w sposób czynny spędzać czas wolny oraz w jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo. W wyniku prowadzonych zajęć poznają takie zagrożenia dla zdrowia jak palenie tytoniu, picie alkoholu, branie narkotyków, a także poznają sposoby radzenia sobie ze stresem.

Zajęcia będą odbywały się cyklicznie co 2-3 tygodnie. Każda jednostka tematyczna kończy się ogłoszeniem konkursu plastycznego, literackiego, bądź wiedzowego.

To tylko niektóre z propozycji i atrakcji dla naszych milusińskich. W świetlicy szkolnej podziwiać można wystawę prac plastycznych pod hasłem ,,Mały artysta to – ja’’.

Przesyłamy gorące pozdrowienia i życzymy niezapomnianych wrażeń podczas zajęć świetlicowych.

– z poważaniem nauczyciele świetlic.