Pierwszy dzień kiermaszu charytatywnego
6 grudnia 2017
Mikołajki w 0c
7 grudnia 2017

Alkogogle i Narkogogle – niecodzienne zajęcia z zakresu profilaktyki

5 grudnia w naszej szkole miały miejsce niecodzienne zajęcia z wykorzystaniem alkogogli i narkogogli. Zaproszonymi gośćmi były: pani Agnieszka Rodak i pani Lilia Binczyk  z Powiatowej Stacji Epidemiologiczno – Sanitarnej w Kołobrzegu.
Warsztaty odbyły się w ramach programu profilaktycznego  „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach”, podczas których uczniowie zostali zapoznani ze
skutkami wynikającymi z zażywania substancji psychoaktywnych. W celu lepszego zrozumienia i zobrazowania poruszanych tematów młodzi ludzie mieli możliwość założenia narkogogli  i alkogogli – specjalnych  okularów, które sprawiają, że świat wygląda podobnie jak po wypiciu alkoholu (nasze imitowały stan nietrzeźwości 0,8 – 1,5 promila) lub po spożyciu narkotyków. Okazało się, że założenie alkogogli  i narkogogli skutkuje podwójnym widzeniem,  spowolnieniem czasu reakcji, problemem z ustaleniem odległości, myleniem kierunków,  pogorszeniem koordynacji ruchowej, zniekształceniem widzianego obrazu, zniekształceniem widzenia kolorów. Ćwiczenia te dały pełną świadomość tego, jak trudno wykonywać zwykłe czynności po spożyciu alkoholu lub narkotyków.W warsztatach uczestniczyły klasy: VIIa, VIIb, VIIc.

Dodaj komentarz