Początek roku szkolnego w klasie Ic
26 września 2019
Projekt „Moje zdrowie – moja siła, wielka moc”
26 września 2019

Archiwum – co to jest?

Uczniowie klasy VI D wzięli udział w lekcji historyczno – archiwalnej pt. „Archiwum – co to jest?” przygotowanej przez Archiwum Państwowe w Koszalinie.

Dowiedzieliśmy się czym zajmuje się archiwum i czym różni od biblioteki i muzeum, zobaczyliśmy rodzaje akt przechowywanych w archiwach. Zwiedzaliśmy wystawy ukazującej przykłady akt gromadzonych przez archiwa, pracownie konserwacji akt i dygitalizacji, magazyn archiwalny.
Po lekcji w Archiwum Państwowym udaliśmy się na projekcję filmu historycznego „Wyprawa Magellana”
W 2019 upływa 500 lat od wyprawy, która zmieniła obraz współczesnego świata. Flota pięciu potężnych okrętów opuściła Sewillę w 1519 roku pod dowództwem odważnego podróżnika – Ferdynanda Magellana wraz z jego załogą liczącą ponad 200 marynarzy, by po kilku latach powrócić do tego samego portu. Udowodnili, że kula ziemska jest okrągła.

To była pierwsza wycieczka w tym roku szkolnym z cyklu wycieczek zawodoznawczych przed nami następne 🙂

Agnieszka Jóźwicka, Agnieszka Ostrowska, Ewa Hałasa

Komentarze są wyłączone.