RODZINA, ACH, RODZINA …
18 czerwca 2019
Wycieczka klas IVA i IVB
18 czerwca 2019

Bezpieczne Wakacje

W poniedziałek  17 czerwca odwiedził nas pan policjant z Komendy Powiatowej w Kołobrzegu. Przeprowadził prelekcję na temat bezpiecznych wakacji. Podczas spotkania pan policjant starał się przekazać informacje o ewentualnych zagrożeniach podczas zabawy w wodzie i nad wodą, a także uświadomił dzieci jak należy zachowywać się podczas pobytu w domu i poza nim. Ostrzegał nas również przed kontaktami z obcymi. Uczniowie przypomnieli sobie zasady poruszania się pieszych i rowerzystów na drogach. Bardzo pouczające były scenki sytuacyjne, w których dzieci chętnie brały udział. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały wszystkich cennych rad, ale także zaskoczyły swoją wiedzą na temat niebezpieczeństw, które moją ich spotykać w czasie wypoczynku. Na koniec spotkania dzieci podziękowały panu za wizytę.

Dzięki takim spotkaniom uczniowie będą darzyły policję zaufaniem i nabiorą przekonania, że do policjanta zawsze można zwrócić się o pomoc.

Karolina Kołosowska, Marta Aleksandrowicz, Anna Gawrońska, Elżbieta Kociela

Komentarze są wyłączone.