Biblioteka

Słowo pochodzi od greckiego bibliotheke (gdzie biblion albo biblos to księga, a theke - składnica) i oznacza zbiór książek oraz innych materiałów źródłowych. Biblioteka to instytucja społeczna, która gromadzi, przechowuje i udostępnia materiały biblioteczne oraz informuje o materiałach bibliotecznych swoich i obcych.

Najwcześniejsze informacje o bibliotekach mamy już z III tysiąclecia p.n.e. (Egipt, Chiny). Jedną z najstarszych znanych z wykopalisk była Biblioteka Assurbanipala w Niniwie z VII w. p.n.e. (wtedy Mezopotamia, obecnie teren Iraku).

Zrób sobie przerwę od telewizora,
odejdź na dłużej od monitora,
bo w bibliotece na Ciebie czeka
książka - prawdziwy przyjaciel człowieka!

W bibliotece możesz:
  • wybierać i wypożyczać książki
  • czytać czasopisma
  • wyszukiwać informacje
  • myśleć
  • mieć spokój
  • uśmiechać się

Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 6 w Kołobrzegu mieści się na parterze budynku i składa się z dwóch pomieszczeń biblioteki w której znajdują się zbiory (około 11000 woluminów oraz płyty CD ) oraz czytelni w której do dyspozycji uczniów oraz pracowników umieszczono księgozbiór podręczny i 4 stanowiska komputerowe.

Pracownikami biblioteki są:

mgr Agnieszka Jóźwicka - nauczyciel bibliotekarz (biblioteka)