Zupe艂nie inna lekcja przyrody w klasach 6d, 6c i 7b馃槈
11 czerwca 2018
TYDZIE艃 CZYTANIA DZIECIOM
13 czerwca 2018

CHEMICZNE LABORATORIUM SZALONEGO NAUKOWCA 馃槉

鈥濴ewituj膮ce jajo!!!鈥
Normalnie jajka ton膮, gdy w艂o偶ymy je do wody. Dzieje si臋 tak dlatego, 偶e jajko ma wi臋ksz膮 g臋sto艣膰 ni偶 woda. Kiedy wsypujemy do wody s贸l i robimy solank臋, jajko unosi si臋 na powierzchni wody, bo s贸l zwi臋ksza g臋sto艣膰 wody tak, 偶e solanka przewy偶sza g臋sto艣膰 jajka. Na ko艅cu jajko p艂ywa w 艣rodku wysoko艣ci szklanki, bo woda ma mniejsz膮 g臋sto艣膰 ni偶 solanka, wi臋c zalega grub膮 warstw膮 na jej wierzchu. Jajko ma g臋sto艣膰 wi臋ksz膮 ni偶 woda, lecz mniejsz膮 ni偶 solanka. Tonie przez warstw臋 wody, ale osiada na g贸rze solanki.
To dlatego w s艂onym Martwym Morzu jest 艂atwiej p艂ywa膰 na powierzchni wody.:-)

Z chemicznymi pozdrowieniami klasa 7a

"Lewituj膮ce jajo!!!" – do艣wiadczenia chemiczne

CHEMICZNE LABORATORIUM SZALONEGO NAUKOWCA 馃槉鈥濴ewituj膮ce jajo!!!鈥漀ormalnie jajka ton膮, gdy w艂o偶ymy je do wody. Dzieje si臋 tak dlatego, 偶e jajko ma wi臋ksz膮 g臋sto艣膰 ni偶 woda. Kiedy wsypujemy do wody s贸l i robimy solank臋, jajko unosi si臋 na powierzchni wody, bo s贸l zwi臋ksza g臋sto艣膰 wody tak, 偶e solanka przewy偶sza g臋sto艣膰 jajka. Na ko艅cu jajko p艂ywa w 艣rodku wysoko艣ci szklanki, bo woda ma mniejsz膮 g臋sto艣膰 ni偶 solanka, wi臋c zalega grub膮 warstw膮 na jej wierzchu. Jajko ma g臋sto艣膰 wi臋ksz膮 ni偶 woda, lecz mniejsz膮 ni偶 solanka. Tonie przez warstw臋 wody, ale osiada na g贸rze solanki.To dlatego w s艂onym Martwym Morzu jest 艂atwiej p艂ywa膰 na powierzchni wody. 馃檪Z chemicznymi pozdrowieniami klasa 7a

Opublikowany przez Szko艂a Podstawowa nr 6 im. J. Korczaka w Ko艂obrzegu 11 czerwca 2018

Komentarze s膮 wy艂膮czone.