„Dzieci dzieciom”
11 stycznia 2018
Nowy Plan Lekcji!
12 stycznia 2018

CYFROWE LABORATORIUM SZKOLNE EINSTEIN W SP6

dav

PLATFORMA EINSTEIN to nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne pracowni chemiczno – fizycznych i cyfrowych. Zaspokaja potrzeby edukacyjne uczniów szkoły podstawowej pozwalając tworzyć ciekawe, praktyczne zajęcia chemii i fizyki. Rozwiązanie ma charakter All-in-One, ponieważ składają się na nie: urządzenia EINSTEIN oprogramowanie oraz podręczniki. Uczniowie dzięki niej mają możliwość przeprowadzania doświadczeń i eksperymentów opartych na interaktywnych urządzeniach.

PLATFORMA EINSTEIN inspiruje ucznia dzięki zapewnieniu pełnego, praktycznego zestawu do doświadczeń dla nauk ścisłych: łączy eksperymenty bazujące na czujnikach z interaktywnymi aktywnościami i przyjaznymi dla użytkownika aplikacjami do analizy na komputerze oraz tablecie.

Najbardziej zaawansowanym urządzeniem jest TABLET+2 wyposażonym w 10 wbudowanych czujników. Są to: czujnik UV, światła, temperatury, tętna, wilgotności, przyśpieszenia, dźwięku, barometr, mikrofon oraz GPS/lokalizacja. Dodatkowo można podłączyć cztery z ponad 60 dostępnych zewnętrznych czujników einstein™, a tablet potrafi zbierać dane nawet z 18 czujników jednocześnie, dzięki czemu można przeprowadzać bardzo rozbudowane eksperymenty.

Na prezentowanych zajęciach uczniowie klasy siódmej SP6 na lekcji CHEMII po utrwaleniu zjawiska DYFUZJI wykorzystali świeczkę zapachową do badania płomienia przy pomocy TABLETU I CZUJNIKA TERMOPARY EINSTEIN ? ? ?.

…..pracując w skupieniu większości uczniów udało się osiągnąć oczekiwany rezultat, że płomień jest najgorętszy na szczycie i robi się chłodniejszy, im niżej przesuwa się czujnik ?.

Edyta Kujawa

Dodaj komentarz