HALLOWEENOWE PARTY w klasie 4c
7 listopada 2017
Teatr Pleciuga
7 listopada 2017

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK Z EDUBALEM

dav

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. MIĘDZYNARODOWY  DZIEŃ POSTACI Z BAJEK przypada na 5 listopada. W SP6 dzień ten obchodzony był 6 listopada. Na edubalu uczniowie klasy 2a i klasy 3b mieli okazję do przypomnienia sobie części z nich. Pracując w małych zespołach dzieci doskonaliły swoją umiejętność współpracy w grupach. Przy pomocy piłek edukacyjnych uczniowie klasy drugiej układali tytuły bajek lub imiona ulubionych postaci. Uczniowie klasy trzeciej dostali trudniejsze zadanie. Nie mogli wymienić tytułu bajki czy ulubionej postaci, lecz w formie zdania opisywali tą bajkę lub postać. Grupy przeciwne odgadywały tytuły bajek. Wszyscy przypominali sobie jednocześnie zasady pisowni wielką literą 😀 😀 😀

Edyta Kujawa

Dodaj komentarz