WYNIKI KONKURSU „BERLIN IN KOLBERG”!
30 maja 2014
Uśmiech
0C WYGRAĆ CHCE … !
30 maja 2014

FAIR FRIENDS 2014!

Od 12.05 do 16.05.2014r. gościliśmy klasy partnerskie z Janusz­ – Korczak – ­Grundschule i Löwenzahn Grundschule z Berlina w ramach polsko­ niemieckiego projektu Fair Friends 2014.
Był to czas wzajemnego poznawania się, pozbywania się stereotypów, nawiązywania przyjaźni i porozumiewania się w obcych językach, które okazały się nie takie znowu obce…
Uczniowie klas partnerskich spotkali się na wspólnym festynie połączonym z grillem, spędzali czas bawiąc się w Indian i kowbojów na Dzikim Zachodzie, odkrywali tajemnice Kołobrzegu biorąc udział w grze miejskiej autorstwa pani Beaty Dorobek, mamy jednej z naszych uczennic. Punktem kulminacyjnym jednak był turniej piłkarski na wzór Mistrzostw Świata 2014. Uczniowie klasy IV a i IV c godnie reprezentowali barwy Australii i Brazylii. Pierwszym tygodniu czerwca czeka ich za to nagroda – wizyta w Berlinie, gdzie będą kontynuować międzynarodową przygodę.
Wielkie podziękowania dla Wychowawców klas IV a (pani Małgorzaty Kowalczyk) oraz IVc (pani Moniki Muszyńskiej) za ogromne zaangażowanie w przygotowaniu uczniów do udziału w projekcie. Serdeczne podziękowania również dla innych zaangażowanych nauczycieli: pani Basi Rosińskiej, pani Beaty Bryl, siostry Barbary Brzeskiej. Ogromnie dziękuję też wszystkim Rodzicom, bez pomocy których to spotkanie nie byłoby tak wspaniałe.

Monika Dąbrowska-­Piesik

Zdjęcia: Mirosław Piesik

Dodaj komentarz