II MIEJSCE DLA SP6 W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE O PRAWACH DZIECKA!
20 kwietnia 2015
XI POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO!
23 kwietnia 2015

FIZYKA I MAGIA… – „DUZI DLA MAŁYCH” :)

Uśmiech

W ramach akcji „Duzi dla małych” klasa VIA zorganizowała Warsztaty Fizyczne i Magiczne dla najmłodszych uczniów naszej szkoły – przedszkolaków z grupy „Pszczółek”.
Najpierw dwie prowadzące – Martyna Bucka i Anastazja Muciek – przedstawiały uczestników – uczniów klasy VIA, którzy pokazywali działania fizyczne i magiczne. Były tam m.in. siła wyporu i odśrodkowa, nasiąkanie drewna, wpływ tlenu na palenie się ognia czy też reakcja atramentu na zmianę temperatury cieczy. Mimo tego byli też uczniowie ukazujący magiczne sztuczki, np. moneta przenikająca przez dłoń, miękki ołówek czy też zapałki zmieniające pudełka. Maluszki wciągnęły się w zajęcia i z uwagą oglądały ruchy starszych.

Nie wszystko wyszło nam dokładnie tak, jak przewidywaliśmy na początku, jednak dzieci były zadowolone. Dziękowały i żegnały szóstoklasistów z uśmiechem na ustachUśmiech.

Jola Piecyk VIA oraz wychowawczyni Kinga Mojsiewicz

Dodaj komentarz