Teatr Muzyczny w Gdyni
26 listopada 2018
Dzień życzliwości
26 listopada 2018

II B NA SPOTKANIU AUTORSKIM  Z ANNĄ ZGIERUN -ŁACINĄ

Dnia 23.11.2018r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej klasa II B uczestniczyła w spotkaniu autorskim  z Anną Zgierun – Łaciną, autorką książek dla dzieci z serii bajek edukacyjnych: „Inwazja wirusów” i „Wielki napad”. Poprzez prezentację multimedialną pani Anna pokazała, jak ważne jest czytanie w życiu człowieka. Opowiedziała uczniom o procesie powstawania książki. Ponieważ z wykształcenia jest biologiem, to przy pisaniu książek dla dzieci wykorzystuje swoją wiedzę biologiczną, tak jak w przypadku pozycji: „Inwazja wirusów”      i „Wielki napad”. Pierwsza z nich to wyprawa do wnętrza ciała człowieka                                 i poznanie, jak ludzki organizm radzi sobie z otaczającymi go i stale atakującymi mikrobami.

Warto dodać, że pisarka ma na swoim koncie liczne nagrody. W konkursie Dziecięcy Bestseller Roku 2007 jej książka „Inwazja wirusów” otrzymała wyróżnienie literackie Polskiej Sekcji IBBY.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, jak ważne jest mycie rąk, czym pokonać wirusy      i bakterie. Na zakończenie spotkania otrzymały autografy i wpisy do książek.

A.Jóźwicka, A.Gawrońska, K.Kołosowska

Komentarze są wyłączone.