Międzynarodowy projekt eTwinning B.R.A.V.E
7 lutego 2018
Tłusty czwartek w III f
11 lutego 2018

III f testuje nową grę matematyczną

Podczas  zajęć koła matematycznego Mały Pitagoras dzieci  uczyły się grając w „Magiczne Trójkąty”. Ta gra dydaktyczna to znakomita alternatywa do nauki logicznego myślenia na zasadzie zabawy. Celem każdego z uczestników gry jest ułożenie 3 krążków w swoim kolorze tak, aby znajdowały się w jednej linii oraz blokowanie kolejnego ruchu przeciwnika. Chęć wygranej stanowi motywację do maksymalnego wysiłku intelektualnego, a uczeń bawiąc się i nie odczuwając znużenia ćwiczy swoje umiejętności. Gra ta także doskonale uczy opanowania i cierpliwości oraz kształtuje postawę koleżeńską. Rozegraliśmy dziś wiele „starć” i już wiem, że zakup gry był trafiony. Trzecioklasiści świetnie sobie radzili, w kilku przypadkach ograli nawet wychowawcę. Jestem z nich dumna…

 Mariola Polak

Dodaj komentarz