ETAP SZKOLNY OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZY KALENDARZ ADWENTOWY
10 grudnia 2017
Mikołajkowe wyjście klas 6a i 7b na Wrotkowisko
11 grudnia 2017

Jak wygląda przedszkole nocą i jakie odgłosy słychać?

Jak wygląda przedszkole nocą i jakie odgłosy słychać? Sprawdziły to pięciolatki z 0c.
W piątek wieczorem nasza sala zmieniła się w sypialnię. Zaczęliśmy od sprawdzenia listy obecności i okrzyków radości. Jak nigdy, w przedszkolu po zmierzchu, było bardzo głośno. Zadaniem każdego było samodzielne zaścielenie swojego łóżeczka, co okazało się łatwą czynnością. Szybka zamiana ubrań na piżamy i zgasło światło.  Przyświecając sobie latarkami zwiedziliśmy przedszkolne kąty, było magicznie. Już bardzo głodni zasiedliśmy do wspólnej kolacji. Po dokładnym wyszorowaniu zębów, wszyscy wskoczyli do śpiworów. Rozpoczęły się „szeptuchy do poduchy”, czytanie bajeczek i przy kołysankach- utulankach w sali powoli zapanowała cisza.  Żadnego z rodziców nie obudziła komórka, położona przy poduszce. Rano okazało się, kto bardziej przeżywał rozstanie, rodzice czy dzieci .

Małgorzata Kapica, Edyta Maciąg

Dodaj komentarz