DOŚWIADCZENIA UCZNIOWSKIE Z WODOROTLENKAMI W KLASACH 8??????
10 stycznia 2020
Native speaker na języku angielskim
15 stycznia 2020

Komputeromania – dyskusja nad spędzaniem wolnego czasu

W dniu 13.01.2020r. Pani pedagog rozmawiała z uczniami klasy II c w jaki sposób spędzają swój wolny czas. Podczas wspólnej dyskusji dzieci przyznały, że wiele czasu spędzają przy konsolach i komputerach. Dużo czasu poświęcają na gry komputerowe. Pani Renata opowiadała dzieciom jakie zagrożenia mogą płynąć z nadmiernego grania.

Nadmierne granie może powodować problemy z koncentracją uwagi przez dłuższy czas, zaniedbywania nauki, aktywności fizycznej, kontaktów z rodziną i kolegami. Może ono prowadzić również do rezygnacji z innych zainteresowań, a nawet zaniedbywania czynności takich, jak jedzenie czy sen. W skrajnych przypadkach doprowadzić nawet do uzależnienia.

Uczniowie klasy II c dowiedzieli się również, że gry komputerowe dostosowane do wieku  mogą wspierać rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny dzieci. Wpływają pozytywnie na: spostrzegawczość, reakcje na bodźce, zdolności przestrzenne, procesy myślowe oraz koncentrację uwagi. Poprawiają refleks i koordynację wzrokowo-ruchową oraz ćwiczą umiejętność współdziałania w grupie.

To była bardzo pouczająca lekcja. Dziękujemy!

Renata Adamiak, Elżbieta Kociela, Natalia Mierkiewicz

 

Komentarze są wyłączone.