KONKURS „ANIOŁ W BIELI” ROZSTRZYGNIĘTY!
18 grudnia 2014
Z WIZYTĄ W „PIERNIKOWIE” …
18 grudnia 2014

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA!

W dniu 16.12.2014 w Gimnazjum nr 1 w Kołobrzegu odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania. Konkurs przebiegał w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne. Naszą szkołę reprezentowały Martyna Bucka kl.VIa i Milena Dowhan kl. VIc. Celem konkursu było wzbudzenie zainteresowania książką, kształcenie umiejętności pięknego czytania wśród młodego pokolenia, budzenie wyobraźni czytelnika oraz utrwalenie nawyku obcowania z literaturą piękną. Uczestnicy po wylosowaniu przez siebie fragmentu tekstu musieli zaprezentować go przed Komisją Konkursową. Zadanie nie było łatwe, gdyż na przygotowanie uczestnicy mieli tylko 10 min. Po burzliwych obradach Jury wybrało zwycięzców w podanych kategoriach. Z naszej szkoły Martyna Bucka kl.VIa zajęła II miejsce wśród szkół podstawowych, a Milena Dowhan z kl.VIc zdobyła wyróżnienie.

Gratulacje dla dziewczyn.

Agnieszka Jóźwicka

Dodaj komentarz