Listy dzieci zakwalifikowanych do klas I i VII na rok szkolny 2017/2018
12 maja 2017
Szóstka odwiedziła Londyn
15 maja 2017

Konkurs „Wien in Kolberg”

UWAGA ! UWAGA!

KONKURS  „WIEN IN KOLBERG”.

W tym roku będziemy budować Wiedeń w Kołobrzegu. Wiedeń – stolica Austrii – państwa niemieckojęzycznego. Wiele tu zabytków i osobliwości! Wybierzcie jeden i zbudujcie najpiękniej, jak się da.

Do wyboru: Katedra św. Szczepana, Schonbrunn letnia rezydencja Habsburgów,  Hofburg – rezydencja zimowa Habsburgów, Prater, Opera wiedeńska, Hundertwasserhaus, Kunsthaus Wien, Belweder i inne.

Mogą być znane postaci wiedeńskie – wiedeńscy klasycy Józef Haydn, Wolfgang Amadeusz Mozart i Ludwig van Beethoven, komponujący wiedeńskie walce – Johann Strauss, wybitny architekt Friedensreich Hundertwasser.

Nie zapominajcie, że Wiedeń to miasto pachnące kawą – a prawdziwa rozkoszą dla podniebienia jest tort Sachera.

Na prace czekamy do końca maja. Przewidziane nagrody rzeczowe i szóstki z niemieckiego.

Monika Dąbrowska -Piesik