NAJPIĘKNIEJSZA MASKA KARNAWAŁOWA!!
11 stycznia 2019
Matematyka nie musi być nudna …
14 stycznia 2019

KWAS + ZASADA ->SÓL + WODA 😃😃 DOŚWIADCZENIA UCZNIOWSKIE W KLASIE 8C

Czy kwasy reagują z zasadami Czy odczyn zasadowy można zneutralizować kwasem
Pracując w małych grupach na chemii sprawdzali to doświadczalnie uczniowie z użyciem wskaźnika z wywaru z czerwonej kapusty 
😊. Przeprowadzili reakcje zobojętniania i zobaczyli jak zmienia się barwa wskaźnika co świadczy o zmianie odczynu roztworu.
Jakie praktyczne znaczenie ma reakcja zobojętniania 🤔 Gdy ugryzie nas osa 🐝, a jej jad ma odczyn zasadowy można zmniejszyć dolegliwość przez zobojętnienie roztworem kwasowym – octem lub sokiem z cytryny🍋🍋. Natomiast, gdy użądli nas pszczoła /jej jad zawiera kwas mrówkowy/ przemyjemy miejsce roztworem o odczynie zasadowym, np. sodą oczyszczoną lub mydłem🙂🙂🙂.
Edyta Kujawa

Komentarze są wyłączone.