Konkurs plastyczny z okazji Dnia Niepodległości
25 października 2017
Nowości książkowe
25 października 2017

,,Lekcja przyrody w lesie”

Las to miejsce, gdzie można poprzez bezpośrednią obserwację poznać świat roślin i zwierząt.

Dnia 24.10.2017r. klasy  IB i IC wybrały się na wycieczkę do szkółki leśnej we Włościborzu. W trakcie wędrówki dzieci wysłuchały ciekawych opowieści leśniczego o lesie i jego mieszkańcach, rozróżniały warstwy lasu. Uczyły się rozpoznawać po liściach oraz korzeniach różne gatunki drzew. Duże zainteresowanie wzbudził paśnik oraz kąpielisko dzików. Dzieci nauczyły się rozróżniać młode drzewa oraz sposoby znakowania upraw. Na zakończenie uczniowie zjedli kiełbaski pieczone przy ognisku, a także otrzymali symboliczne upominki. Obserwacja naturalnego ekosystemu świata roślin i zwierząt to ciekawa lekcja przyrody.

Anna Gawrońska, Paulina Rosołowska

 

 

 

Dodaj komentarz