Kiermasz charytatywny
12 października 2017
Hawajska matematyka
13 października 2017

Literkowe zabawy pierwszaków

Na zajęciach koła polonistycznego „Moja Literowa Wizytówka”- pierwszoklasiści ćwiczyli swoje umiejętności w zakresie głoskowania, rozpoznawania liter drukowanych i pisanych oraz podziału na sylaby. Dwie uczennice zostały przebrane za królowe samogłosek i spółgłosek. Każde dziecko z rozsypanki literowej wybrało i przykleiło do odpowiedniej koleżanki. Zabawa na tym się nie kończyła. Po ściągnięciu balowych, bibułowych sukien uczniowie zostali podzieleni na dwuosobowe grupy. Każda grupa wypisywała jak najwięcej sylab z poznanych już liter.

Zabawy nie było końca, aż tu nagle  zadzwonił dzwonek na przerwę…

Anna Gawrońska

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *