KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS I – III :)
5 maja 2015
70 LAT MINĘŁO…
5 maja 2015

MAMY I MIEJSCE!

28 kwietnia 2015r. na hali sportowej Gminnego Centrum Turystyki i Rekreacji w Dźwirzynie odbyły się eliminacje powiatowe XXXVIII Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Głównym organizatorem tej tradycyjnej imprezy była Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu, Gmina Kołobrzeg oraz Miasto Kołobrzeg. Podczas wspólnej rywalizacji spotkało się w sumie 8 drużyn
reprezentujących: Gminę Kołobrzeg, Gminę Ustronie Morskie, Miasto Kołobrzeg – Szkoła Podstawowa nr 6, Gminę Gościno, Gminę Rymań, Gminę Siemyśl i Gminę Dygowo w kategoriach szkół podstawowych oraz gimnazjów.
Celem tego konkursu jest popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszanie się po drodze oraz roweru jako środka transportu. Poprzez turniej propagowany jest również sport i rekreacja, podstawowe zasady i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego.
Aspirant sztabowy Wiesław Byczkowiak z KPP w Kołobrzegu – dźwirzyńskie miasteczko było jednym z najlepiej zorganizowanych i pozwalało w pełni zweryfikować umiejętności młodzieży.
Przewodniczący komisji konkursowej podinspektor Łukasz Chruściel podkreślił natomiast wyjątkowo wysoki poziom Turnieju. Jak stwierdził: „Możemy mieć pewność, iż wszyscy uczestnicy dzisiejszego Turnieju nie tylko nie stwarzają niebezpieczeństwa w prawdziwym ruchu drogowym, ale mogą być bezpieczni. Wykazali się bowiem dużą wiedzą i umiejętnościami, których brakuje wielu dorosłym rowerzystom i kierowcom”.
Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów: Zuzanna Gadomska, Klaudia Ciesak – klasa VIc, Marcin Brzóska – VI b oraz Jakub Drwęcki – Vb. Drużyna spisała się rewelacyjnie zajmując I miejsce w klasyfikacji drużynowej jednocześnie uzyskując prawo reprezentowania naszego powiatu w zmaganiach na szczeblu wojewódzkim.  
Zawody te są dość prestiżowe ze względu na nagrody w klasyfikacji indywidualnej. W tej klasyfikacji też okazaliśmy się najlepsi. I miejsce zajął Marcin Brzóska wygrywając rower górski, III miejsce wywalczyła Zuzanna Gadomska oraz Jakub Drwęcki.
Tegoroczny wynik drużyny należy uznać za rewelacyjny ponieważ w klasyfikacji indywidualnej pierwszy raz udało się zając tak wysokie miejsca. Drużynie GRATULUJEMY!!! i życzymy powodzenia podczas zawodów wojewódzkich.

opiekun drużyny Barbara Rosińska

Dodaj komentarz