ZBUDUJ SWOJEGO ROBOTA
6 marca 2019
„ Poznajemy samego siebie ”-warsztaty prowadzone przez uczennice klasy VIIc”
7 marca 2019

Matematyka nie musi być nudna – kodowanie na dywanie

W klasie Ic przeprowadzono cykl ciekawych zajęć z wykorzystaniem maty edukacyjnej – „Kodowanie na dywanie”.

Mata edukacyjna, którą wykorzystano pozwala dzieciom w rozumieniu podstaw kodowania. Uczniowie w trakcie zajęć rozwijają koncentrację, kreatywne i logiczne myślenie oraz umiejętność współpracy z rówieśnikami. Kodowanie na dywanie kształtuje u dzieci dobre nawyki cyfrowe, które w przyszłości procentować będą podczas prawdziwego programowania. Grając, dzieci doskonalą swoje umiejętności matematyczne w najprzyjemniejszej i najbardziej efektywnej dla nich formie, jaką jest zabawa.

Wykorzystaliśmy zabawy doskonalące dodawanie i odejmowanie, utrwalaliśmy oś symetrii. Niezwykle ciekawa okazała się zabawa „Ratuj małpkę”, podczas której uczniowie kodowali drogę małpek do jej mamy ratując je od ognia.

Na ostatnim kole matematycznym wykorzystaliśmy kolorowe kubeczki. W zabawie „Popatrz i zapamiętaj” kubeczki zmieniały swoje miejsce, a my  musieliśmy zapamiętać te zmiany i je odtworzyć. Następnie z kolorowych kubeczków, podzieleni na dwa zespoły tworzyliśmy budowle. Powstały bardzo ciekawe prace: labirynt z zadaniami i klaun na rolkach. Mogliśmy rozwijać swoją pomysłowość, kreatywność i umiejętność współdziałania.

Była to wspaniała nauka i zabawa jednocześnie!

Elżbieta Kociela

 

Komentarze są wyłączone.