Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
4 kwietnia 2018
Kolejna londyńska przygoda SP 6 rozpoczęta!
10 kwietnia 2018

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Dzień Książki dla Dzieci obchodzony jest co roku 2 kwietnia w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena – autora baśni znanych dzieciom na całym świecie. Święto ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Co roku gospodarzem tego dnia jest inny kraj. W tym roku jest nim Łotwa, a autorką listu do dzieci z całego świata  pod hasłem ,,W książce małe jest wielkie” jest  Inese Zandere. W naszej szkole  Dzień Książki dla Dzieci obchodziliśmy 04.04.2018. Uczniowie klas starszych zapoznali się z listem Inese Zandere skierowanym do dzieci, a klasa   I b wzięła udział w zajęciach czytelniczych, na których usłyszała fragmenty książki  o Kubusiu Puchatku-ulubionym misiu dzieci.

Uczniowie wykonali również  wspaniałe kolorowe ilustracje.

A.Gawrońska, A.Jóźwicka

 

Dodaj komentarz