#ErasmusDays i #ErasmusDaysPoland , Kołobrzeg
Zawód STRAŻAK
9 października 2020

Pasowanie czytelnika

Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,

który puste życie napełnia światłem,

a puste serca wzruszeniem.

Kornel Makuszyński

W październiku w ramach obchodu Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej wszystkich uczniów klas I.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania     z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, dowiedzieli się, jak należy dbać        o książki, czego nie wolno robić czytając. Po wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Pamiątkowy dyplom i zakładki, które otrzymali będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu. Wszyscy uczniowie mogli wypożyczyć swoją pierwszą książkę. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa.

OD TEJ PORY WSZYSCY STALIŚCIE SIĘ CZYTELNIKAMI BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
I  MOŻECIE SAMODZIELNIE KORZYSTAĆ Z JEJ ZBIORÓW,
WYPOŻYCZAĆ KSIĄŻKI DO DOMU I POCZYTAĆ SOBIE W CZYTELNI.
MAM  NADZIEJĘ, ŻE CHĘTNIE BĘDZIECIE NAS ODWIEDZAĆ,
DO CZEGO DZIŚ SERDECZNIE WAS ZACHĘCAM.
KAŻDY Z WAS ZNAJDZIE W BIBLIOTECE COŚ DLA SIEBIE  I PRZYJEMNIE SPĘDZI CZAS.

Agnieszka Jóźwicka