„Pola Nadziei”
13 maja 2019
Konstytucja 3 – maja
13 maja 2019

Pierwsza pomoc przedmedyczna w najmłodszych klasach

Pierwsze klasy odbyły cykl szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia prowadzone były przez profesjonalnego strażaka i ratownika medycznego – pana Romana Smołucha.
Podczas zajęć uczniowie nabyli umiejętności przeprowadzania resuscytacji krążeniowo – oddechowej, dowiedzieli się jakie są zasady przeprowadzania akcji ratowniczej, przypomnieli sobie numery telefonów alarmowych, a przede wszystkim w praktyce mogli na profesjonalnym fantomie pod okiem specjalisty przeprowadzić całą resuscytację krążeniowo – oddechową.

Szkolenie oraz sprzęt niezbędny do przeprowadzenia zajęć zostały zakupione ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązania Problemów Alkoholowych.

Magdalena Jarnicka

 

Komentarze są wyłączone.