Dzień Nauczyciela
15 października 2017
Zajęcia plastyczne „Kolorowy parasol” klas I b i III f
16 października 2017

 Pierwszaki już czytelnikami

 Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła. W.Szymborska

 

 

W drugim tygodniu października odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej wszystkich uczniów klas I. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić czytając. Uczniowie klasy I odgadywali, także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani bibliotekarka  dokonała pasowania każdego z uczniów. Pamiątkowy dyplom, który otrzymali będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu. I wreszcie przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki szkolnej, zapoznanie się z jej regulaminem i zasadami wypożyczania, księgozbiorem, a przede wszystkim na pierwsze wypożyczenie książki. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa.

OD TEJ PORY WSZYSCY STALIŚCIE SIĘ CZYTELNIKAMI BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
I  MOŻECIE SAMODZIELNIE KORZYSTAĆ Z JEJ ZBIORÓW,
WYPOŻYCZAĆ KSIĄŻKI DO DOMU I POCZYTAĆ SOBIE W CZYTELNI.
MAM  NADZIEJĘ, ŻE CHĘTNIE BĘDZIECIE NAS ODWIEDZAĆ,
DO CZEGO DZIŚ SERDECZNIE WAS ZACHĘCAM.
KAŻDY Z WAS ZNAJDZIE W BIBLIOTECE COŚ DLA SIEBIE  I PRZYJEMNIE SPĘDZI CZAS.

 Agnieszka Jóźwicka- bibliotekarz

Dodaj komentarz