What do you know about Poland and Spain?
29 listopada 2018
Joyeux Noel :)
30 listopada 2018

PIERWSZAKI KODUJĄ

W dniu dzisiejszym uczniowie z klasy I „b” brali udział w pokazowych zajęciach dotyczących kodowania, prowadzonych przez panią Elżbietę Kocielę. Podstawowa pomoc dydaktyczna w formie PLANSZY DO KODOWANIA pozwala nauczycielowi, w taki sposób skonstruować zajęcia, aby stroną aktywną było dziecko, które poprzez manipulowanie przedmiotami nabiera doświadczeń, tak ważnych w procesach poznawczych. Dodatkowo zajęciom towarzyszy spora dawka ruchu i częste zmiany aktywności. Założeniem programu jest rozwijanie u dzieci przede wszystkim umiejętności kreatywnego i logicznego myślenia. W czasie zajęć dzieci rozwijają pamięć, koncentrację uwagi, analizę i syntezę wzrokową, koordynację ruchową, ćwiczą samodzielność, poszerzają swoją wyobraźnię i przygotowują się do nauki programowania. Zajęcia z kodowania bardzo podobały się pierwszoklasistom oraz ich pani. Chętnie poznamy następne zabawy.

Mariola Polak, Elżbieta Kociela