PASUJĘ CIĘ NA UCZNIA!
11 września 2014
SZANOWNI RODZICE!
15 września 2014

„AKADEMIA ODKRYWCÓW” W SZÓSTCE :)

W dniach 9 i 10 września 2014r. w Szkole Podstawowej nr 6 im. Janusza Korczaka w Kołobrzegu gościliśmy wystawę eksperymentów „Akademia Odkrywców”, w której mogli wziąć udział nasi uczniowie. Jest to interaktywna wystawa edukacyjna skierowana do dzieci i młodzieży, która składa się z zestawu instalacji do samodzielnego eksperymentowania i poznawania zagadnień fizycznych i technicznych. Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.
Na wystawie obowiązuje zasada: „DOTKNIJ, SPRAWDŹ, ZROZUM”. To całkowite przeciwieństwo klasycznego muzeum. Tu dzieci zachęcane są do dotykania i doświadczania, bo tylko w ten sposób można efektywnie uczyć się, poznawać świat i zagadnienia nimi rządzące.
Akademia Odkrywców to zestaw 25 eksponatów – stanowisk do poznawania zagadnień w sposób niewerbalny. Uczestnicząc w wystawie można m.in.: zbudować most bez użycia jednego gwoździa, poznać namacalnie zmysły człowieka, zobaczyć coś czego inni nie widzą w trakcie złudzeń optycznych, przekonać się jak funkcjonuje Twój mózg, zrozumieć zjawisko zorzy polarnej, usłyszeć z jakim opóźnieniem rozchodzi się dźwięk i wiele innych niesamowitych rzeczy.
Ta inicjatywa dydaktyczna umożliwiła uczniom i nauczycielom naszej szkoły poszerzenie wiedzy i umiejętności w niezwykle atrakcyjny sposób. Dla dzieci uczestniczących w doświadczeniach zdobywanie wiedzy naukowej stało się ciekawe, zrozumiałe i przyjemne. Wystawa pozwoliła na lepsze zrozumienie świata i pokazanie, że nauka i technika są integralną częścią codzienności.

tekst: Mariola Polak

zdjęcia: Mirosław Piesik

Dodaj komentarz