FESTYN SZKOLNY!
9 czerwca 2014
PODZIĘKOWANIE WOLONTARIUSZOM:)
12 czerwca 2014

„SPOTKANIE Z TWIERDZĄ KOŁOBRZEG”!

5 czerwca br. w Szkole Podstawowej nr 6 w Kołobrzegu złożył „roboczą” wizytę pan Robert Dziemba – historyk z wykształcenia, miłośnik dziejów naszego miasta i ich znawca. Dla uczniów klas starszych przez 3 godziny prowadził interaktywne i multimedialne lekcje historii. Swoje wykłady wzbogacił slajdami, fragmentami: kronik wojennych i propagandowego filmu niemieckiego pt. „Kolberg”, a także „żywymi” (namacalnymi!) eksponatami. Wielu chętnych i odważnych mogło „załadować” Mausera i „wystrzelić z niego. Wszyscy skorzystali z okazji, aby porównać ciężar żelaznej kuli do armaty z ołowianą kulką. Niektórzy nie potrafili się oprzeć urokowi okrętowej armatki oficerskiej i próbowali w niej „ubijać” proch….
Wśród dzieci (co cieszy) znalazło się wielu pasjonatów historii własnego grodu (w szczególności z czasów II wojny światowej), jak i dziejów oręża w ogóle. Mogły pochwalić się wiedzą przed prowadzącym i pozostałymi uczestnikami spotkania. To była bardzo ciekawa lekcja historii.
W imieniu dzieci, Dyrekcji i własnym dziękujemy za interesujący „spacer” po historycznym Kołobrzegu.

Nauczyciele historii

Dodaj komentarz