Dzień Dziecka
4 czerwca 2017
Dzień Dziecka 2 d i 2 e
5 czerwca 2017

Rodzinny Festyn u Korczaka

????????????????????????????????????

W piątek 2 czerwca na terenie naszej placówki odbył się Rodzinny Festyn u Korczaka. Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej – uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników obsługi, udało się przygotować wiele ciekawych propozycji na wspólną zabawę. Na przybyłych czekało mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się te najsmaczniejsze. Na złoty medal spisali się jak zwykle nasi Rodzice. Każdy mógł się posilić smacznymi, domowymi wypiekami, których nikomu nie zabrakło. W tempie błyskawicznym urosła kolejka po cieplutkie kiełbaski z grilla oraz po pyszne pierogi – specjalność kuchni SP 6 pod czujnym okiem pani Juranek. Można było także spróbować świeżo wyciskanych soków, zdrowych lemoniad, galaretek i domowych przetworów. Wśród najmłodszych dużą popularnością cieszyły się zabawy na dmuchanych zjeżdżalniach,  stoisko z popcornem, przejażdżki na kucyku Kokolino pod opieką pani Moniki Marzec, zimne napoje, zwierzaki z balonów oraz loterie fantowe. Chętnie kupowano także materiały dotyczące SP 6 – koszulki „Szóstka na szóstkę”, monografię szkoły i grę „Memory” oraz oglądano eksponaty z Muzeum Oręża Polskiego. Swoje zdrowotne porady udzielała również pielęgniarka szkolna.

Podczas festynu rozstrzygnięty został konkurs na plakat o patronie naszej szkoły – Januszu Korczaka, w którym brały udział wszystkie klasy z naszej placówki. Nagrodę za zwycięstwo – przechodni puchar Dyrektora Szkoły, wręczyła oddziałowi przedszkolnemu – „Pszczółkom” Anna Mieczkowska Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego. Wśród przybyłych gości byli także poseł na Sejm Marek Hok oraz Prezydent Miasta Janusz Gromek.

Tego dnia można było usłyszeć wiele występów wokalnych i instrumentalnych naszych uczniów oraz podziwiać piękne układy taneczne w wykonaniu: Top Toys Dance School (choreograf Anna Dubrownik, instruktor choreograf Małgorzata Nidzgorska), Swan Dance OPP (instruktor Marta Herbowska), sekcji gimnastyczno – tanecznej OPP (instruktor Ewa Balza – Plucińska) oraz szkolnych cheerleaderek (instruktor Joanna Skicińska).

Czy przy całej tej rozmaitości da się wskazać główny gwoźdź programu? Uśmiechy, radość na twarzach dzieci, a nasza w sercach, to bez wątpienia ów cel, który udało nam się zrealizować. Organizacja festynu miała też służyć temu, aby szkoła kojarzyła się nie tylko z nauką, obowiązkami, ocenami, ale też z miejscem, w którym jest fajna zabawa, przyjaźń, gdzie można miło i pożytecznie spędzić czas.

Cała społeczność SP 6 pragnie jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom. Dzięki ich ofiarności, współpracy i zaangażowaniu rodziców możliwe będzie dalsze doskonalenie komfortu pracy naszych uczniów, bowiem cały dochód z festynu będzie przekazany na wyposażenie oddziałów przedszkolnych w nowym obiekcie.

 Już dziś zapraszamy na kolejny Festyn Szkolny!

Dodaj komentarz