MIKOŁAJKOWE  NIESPODZIANKI  W KLASIE  I  D
6 grudnia 2018
Świąteczne przygotowania II C i II D rozpoczęte 😊
6 grudnia 2018

„Słowa mogą cieszyć i ranić” – warsztaty w klasie Ic

Uczniowie klasy IC gościli dziś na lekcji panią pedagog. Poprowadziła ona dla nas wspaniałe warsztaty. Staraliśmy się być bardzo aktywni i zaangażowani. Uczestniczyliśmy w bardzo interesującej zabawie. Ludzik, który nam towarzyszył przyjmował na siebie czarne plamy. Te plamy to były słowa, które ranią. Wymieniliśmy rzeczy, które sprawiają innym przykrość i bardzo dotykają inne osoby. Zgodnie stwierdziliśmy, że czujemy się źle słysząc takie słowa. Doszliśmy do wniosku, że słowa mogą bardzo ranić drugiego człowieka. Zupełnie inaczej czuliśmy się, gdy mogliśmy mówić miłe słowa. Niektórzy z nas, wkładali koronę i mogli poczuć się jak ktoś wyjątkowy, a co najważniejsze lubiany i akceptowany przez innych.

To była naprawdę bardzo pouczająca lekcja dla nas wszystkich!

Elżbieta Kociela

Komentarze są wyłączone.