Bądź bezpieczny – noś odblaski
22 października 2018
Nowości książkowe – NPRCZ
22 października 2018

Spoglądając w przyszłość…

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 7a w ramach doradztwa zawodowego wybrali się do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie – Filia Kołobrzeg. Dzięki uprzejmości pracownika pogotowia- pana Bernarda Balli uczniowie zapoznali się ze szczeblami, które należy pokonać, by móc rozpocząć pracę w zawodzie ratownika medycznego. Dowiedzieli się, na czym polega praca zespołu ratownictwa medycznego.Byli świadkami rozmowy telefonicznej w dyspozytorni stacji pogotowia tuż przed wysłaniem zespołu ratowniczego w drogę. Pokazano uczniom trudne strony tego zawodu, wielkie zaangażowanie, mobilizację, silną psychikę oraz potrzebę kształcenia się przez cały czas w zawodzie jakim jest ratownik medyczny.
Agnieszka Socha, Kamila Kulińska

Komentarze są wyłączone.