Zabawa Halloween  dzieci z 0 c
3 listopada 2017
Sukces naszych uczniów
6 listopada 2017

Spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel

Dnia 27 października 2017 klasa 3f z wychowawczynią M.Polak i klasa 4f  z wychowawczynią M.Stańczak wzięły udział w spotkaniu autorskim z Anna Czerwińską-Rydel. Pani Anna jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Polskiej Sekcji IBBY,  a w swoich książkach i opowiadaniach pisze o ludziach z pasją, problemach dzieci, rodzinie, samotności, potrzebie bliskości, zrozumienia, miłości, a przede wszystkim o muzyce.

Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej z okazji obchodów  IV Kołobrzeskiego Festiwalu Książki. Dzieci chętnie słuchały opowieści i odpowiadały na pytania. Pani Anna zdradziła kilka ciekawostek m.in.  z książek o Marii Skłodowskiej-Curie, Henryku Sienkiewiczu, a z większymi szczegółami poznaliśmy historię Kornela Makuszyńskiego Autorka jest bardzo otwartą osobą i zdradziła nam również kilka rzeczy z życia prywatnego. Niezwykle ciekawie zrobiło się kiedy posłuchaliśmy opowieść o jej licznej gromadce zwierzaków domowych. Na zakończenie uczniowie otrzymali autograf.  Nasza biblioteka szkolna również wzbogaciła się o pamiątkowy wpis.

A.Jóźwicka

Dodaj komentarz