JESIENNIE … POETYCKO …
8 października 2015
KONKURS „WITAMINKI DLA RODZINKI” ROZSTRZYGNIĘTY!
9 października 2015

SPOTKANIE AUTORSKIE Z MAŁGORZATĄ FLIS!

Dnia 05 października 2015r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Małgorzatą Flis, ilustratorką książek dla dzieci. Wzięli w nim udział uczniowie klasy 3 a wraz z wychowawczynią Iwoną Zasadą i bibliotekarką Agnieszką Jóźwicką.
W pierwszej części spotkania pani Małgorzata w bardzo interesujący sposób opowiadała o swoim życiu i pracy ilustratorki, zdradzając tajniki warsztatu rysownika. Swoją opowieść ilustrowała przepięknymi rysunkami postaci z książek. Drugą część spotkania stanowiły warsztaty plastyczne.
Wszyscy z wielkim zapałem przystąpili do pracy, by pod kierunkiem wielkiej artystki namalować okładkę do swojej książki.
Spotkanie na żywo ze sławną ilustratorką było dla dzieci niezapomnianym przeżyciem.

Małgorzata Flis jest absolwentką krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jako stypendystka National Forum Foundation odbywała staż w wydawnictwach i redakcjach czasopism w Waszyngtonie. Jest grafikiem i projektantką, pracuje we własnej firmie. Tworzy serie wydawnicze, okładki płytowe, kalendarze, plakaty. Jako ilustratorka współpracuje między innymi z Barbarą Gawryluk, z którą przygotowała cykl książek o przygodach sympatycznego świstaka Gwizdka, dzięki którym dzieci poznają niesamowitą przyrodę Tatr.

Agnieszka Jóźwicka

Dodaj komentarz