Spotkanie autorskie z Joanną M. Chmielewską
8 listopada 2019
Erasmus + BROKEN FAMILY CHILDREN – NEAPOL
11 listopada 2019

Świętujemy Dzień Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to ważne i piękne święto – święto każdego Polaka. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy młodego pokolenia cały zespół klas I-III zorganizował szereg działań upamiętniających 101 rocznicę, kiedy Polska po 123 latach niewoli znów pojawiła się na mapie Europy i stała się wolnym niepodległym państwem.
Cały hol na II piętrze udekorowaliśmy gazetkami i pracami dzieci związanymi z tematem „Polska”. Przez cały tydzień uczyliśmy się w klasach patriotycznych piosenek. W piątkowy ranek, wszyscy ubrani w barwy narodowe, z uśmiechem na ustach wyszliśmy na nasz biało – czerwony hol do wspólnego zdjęcia i odśpiewania Hymnu Państwowego. W tym dniu uczniowie z klas II i III zaprezentowali swe talenty wokalne podczas Festiwalu Piosenki Patriotycznej, który poprowadzili dla nas Marcel Wysocki i pani Beata Kryszczak. Swoją obecnością zaszczycili nas pani wicedyrektor Dorota Hybel – Manturewicz oraz szkolne media „News news news”. Repertuar przygotowany przez poszczególne klasy oraz reprezentantów klas był bardzo bogaty. Wszyscy w dużym skupieniu wysłuchaliśmy tych sentymentalnych pieśni, bardzo się wzruszyliśmy i na moment przenieśliśmy się w przeszłość. Przedstawiony rys historyczny przybliżył uczniom okoliczności utraty niepodległości, wydarzeń z okresu zaborów, a następnie odzyskania niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku.
Barwy narodowe, godło, hymn, pieśni oraz własnoręcznie wykonane flagi i kotyliony podkreśliły patriotyczny charakter tego dnia. Świętowaliśmy w poczuciu radości i dumy!!!
Zespół klas I-III

Komentarze są wyłączone.