Konkurs plastyczny „Przygoda z książką” dla uczniów klas 0-8
12 września 2018
Owocowa sałatka integrująca 4f
17 września 2018

Ubezpieczenie na rok szkolny 2018/2019

Zgodnie z sugestią Rady Szkoły, zapraszam Państwa do zapoznania się z ofertą ubezpieczenia NNW na witrynach internetowych www.bezpieczna.pl i www.nau.pl – te dwie oferty Rada Szkoły wybrała z kilku nadesłanych Szkole propozycji. Ostateczna decyzja musi być podjęta na zebraniu Rady Rodziców w dniu 17.09.2018. Wszelkie uwagi i sugestie proszę więc kierować do wybranych przez Państwa przedstawicieli klasowych do Rady Rodziców.

Ubezpieczenie tzw. grupowe jest korzystniejsze cenowo. W roku szkolnym na korytarzach, salach lekcyjnych i boiskach w całej Polsce dochodzi średnio do ok. 80 tysięcy wypadków.

Udział w rozmaitych wyjazdach, zwłaszcza zorganizowanych, czyli rajdach, koloniach, czy obozach jest osobno ubezpieczony, NNW młodzieży szkolnej działa cały czas. Polisy są od siebie niezależne, a  o odszkodowanie można ubiegać się osobno z każdego ubezpieczenia NNW, które dziecko ma. Odszkodowania kumulują się.

  1. Ubezpieczenie szkolne nie jest obowiązkowe. Jest bardzo przydatne, ale rodzice mogą wykupić NNW dla dziecka także indywidualnie.
  2. Ubezpieczenie szkolne działa również w czasie wakacji.
  3. Odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu jest określane jako procent sumy ubezpieczenia.
  4. Ubezpieczyciel refunduje koszty leczenia, ale tylko do kwoty określonej w warunkach umowy.
  5. Ubezpieczenie szkolne jest typowym ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków. Nie obejmuje chorób.

Z poważaniem

Andrzej Haraj

Komentarze są wyłączone.