KLASY III Z WIZYTĄ W TEATRZE …
15 grudnia 2014
KONKURS „ANIOŁ W BIELI” ROZSTRZYGNIĘTY!
18 grudnia 2014

UCZEŃ W ROLI NAUCZYCIELA W KLASIE IIID :)

Uczeń w szkole prowadzący lekcję zamiast nauczyciela to jeden z pomysłów na uatrakcyjnienie zajęć oraz poznanie zainteresowań wychowanków, który pojawił się na początku roku szkolnego.  W październiku jedna z uczennic z klasy III „d” podjęła się tego trudnego zadania (opis lekcji i zdjęcia w aktualnościach szkoły). Pomysł ten bardzo spodobał się innym uczniom i kolejne 4 osoby z tej klasy (każda w innym tygodniu) przygotowały i poprowadziły lekcję na wybrany przez siebie temat.

Inga zapoznała dzieci z historią dinozaurów za pomocą książeczek opisujących dany gatunek oraz figurek dinozaurów. Wspólnie rozwiązywano krzyżówkę, dzieci kolorowały sylwetki dinozaurów oraz oglądały film „Planeta dinozaurów”.   Natalka rozpoczęła swoją lekcję od prezentacji multimedialnej o tańcu towarzyskim. Przedstawiła podział na tańce standardowe i latynoskie, kategorie wiekowe i klasy oraz strój tancerzy. Nasza prowadząca pokazała swoim koleżankom i kolegom kroki do walca angielskiego, samby i cha chy. Rytmiczna muzyka i szybka nauka kroków porwała do tańca nie tylko uczniów, ale także panią pielęgniarkę…

Oliwia ma dużą wiedzę o koniach i tego właśnie dotyczył temat jej zajęć. Przekazała ona dzieciom mnóstwo informacji i ciekawostek o koniach. Zaprezentowała również krótkie filmiki pokazujące rodzaje koni, ich wygląd, podstawowe rodzaje chodów oraz dyscypliny jeździeckie. Dzieci miały do rozwiązania łamigłówki na temat koni.

Ania przygotowała lekcję o niedźwiedziach – gatunki, wygląd, sposób odżywiania, miejsce występowania itp. Temat ten bardzo zaciekawił uczniów, gdyż zadawali oni prowadzącej mnóstwo pytań i oczekiwali wyczerpujących odpowiedzi.

Wszyscy prowadzący otrzymali za swój trud oceny celujące. Mam nadzieję, że już wkrótce odbędą się kolejne „inne” lekcje w wykonaniu uczniów z klasy III „d”.

Mariola Polak

Dodaj komentarz