Ogólnopolski Konkurs plastyczno-przyrodniczy dla klas III
5 października 2017
Międzynarodowy Dzień Przedszkolaka
9 października 2017

Udany festyn w SP 6

6 października odbył się w naszej szkole Festyn u Korczaka pod hasłem „Razem – ciekawiej, weselej, bezpieczniej”, które doskonale odzwierciedliło to, co działo się w piątkowe popołudnie na boiskach SP 6. Chociaż wielu z nas z obawą śledziło prognozy pogody, słońce jak zwykle nam dopisało.

Rada Rodziców naszej szkoły wspólnie z dyrekcją, nauczycielami i uczniami przygotowała mnóstwo atrakcji: były pokazy artystyczne, występy wokalne, kulinarne przysmaki (wata cukrowa, ciasta, galaretki, sałatki owocowe, desery, zupa pomidorowa, pierogi, kiełbaski z grilla, chleb ze smalcem, pieczone ziemniaki), odbył się konkurs plastyczny – malowanie kredą po chodniku nt. „Bezpieczna droga do szkoły”, gościliśmy Staż Graniczną z psem oraz Policję, pod okiem której można było przetestować alkogogle, była licytacja oraz występ szkolnych chirliderek i naszych przedszkolaków. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również stoisko, przy którym można było samodzielnie wykonać karmniki dla ptaków.

Cały dochód z piątkowego festynu zostanie przekazany na wsparcie szkolnego wolontariatu oraz zakup pomocy dydaktycznych do nowo otwartych pracowni w naszej placówce.

Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tego festynu i udzielili wsparcia temu przedsięwzięciu: Rodzicom naszych uczniów, na których zawsze możemy liczyć, naszym uczniom, licznie przybyłym gościom oraz wszystkim przyjaciołom naszej „szóstki”.

 

Dodaj komentarz