Szóstka się doczekała i włoskich uczniów przywitała!
5 marca 2018
Uczniowie z Włoch zwiedzają naszą szkołę
5 marca 2018

Wspomnienia z powstania warszawskiego

„Wspomnienia z powstania warszawskiego”

Dnia 05.02.2018r. klasa 7c oraz 7a uczestniczyła w spotkaniu z kombatantem panem Januszem Orszt, Prezesem Kołobrzeskiego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, uczestnikiem Powstania Warszawskiego.
Zaproszony gość miał 12 lat, kiedy zaczęło się powstanie…
Opowiadał nam o swoich doświadczeniach, przeżyciach z okresu wojny.
Własnymi opowieściami wzbudzał w nas różnego rodzaju emocje. Historie, które nam przybliżał, obfitowały zarówno w sytuacje drastyczne oraz anegdotyczne.
Dzięki temu spotkaniu zyskaliśmy większą wiedzę historyczną oraz mogliśmy przenieść się do tamtych, mało zrozumiałych dla nas czasów.
Spotkanie zakończyła dyskusja, w czasie której zadawaliśmy pytania panu Januszowi Orszt.
Jesteśmy Panu bardzo wdzięczni za wizytę. Uzmysłowiła nam ona, jak straszną rzeczą jest wojna i jaką pozostawia po sobie traumę u tych, którzy w niej uczestniczyli.
Igor Szuniewicz 7c