WSPÓŁPRACA NIEMCY
21 czerwca 2011

WSPÓŁPRACA ZAGRANICZNA

Wizyta przedstawicieli szkół partnerskich w Polsce w dniach 14.03 – 18.03.2010r.

Właśnie odbyło się już siódme spotkanie w ramach naszego projektu. Przedstawiciele wszystkich siedmiu szkół (Anglia, Szkocja, Portugalia, Włochy, Rumunia, Finlandia oraz Turcja) wizytowali naszą szkołę w dniach 14-18 marca. Podczas spotkania podsumowano działania już wykonane oraz omówiono działania, które musimy wykonać przed zakończeniem projektu, czyli do końca obecnego roku szkolnego. Zbliżając się do zakończenia projektu, musimy przystąpić przede wszystkim do ewaluacji naszych działań związanych z realizacją projektu.
Poza pracami nad projektem, goście mieli możliwość zwiedzenia naszej szkoły. Wszyscy reprezentanci byli pod silnym wrażeniem naszej placówki i uczniów. Oto słowa, które napisała do mnie nauczycielka z Finlandii:
„Your school is really beautiful and your students just great.”
Jest to jeden z wielu komplementów, które usłyszeliśmy.
Nauczyciele zwiedzając szkołę mieli możliwość porozmawiania z uczniami, jak również podejrzenia „naszej pracy”:
zajęcia z edubala – Edyta Kujawa

język angielski w oddziale zerowym – Kinga Mojsiewicz

a także zajęcia świetlicowe (Monika Barańczak), przedszkolne (Monika Bogdanowicz), lekcje matematyki (Wiesława Beder), informatyki (Dorota Manturewicz), przyrody (Małgorzata Kowalczyk) oraz zajęcia w klasach I-III (Iwona Zasada, Mariola Polak, Oliwia Książek, Anna Ciarka).
Uczniowie klas IV-VI oraz Społecznego Gimnazjum przygotowali Europejski Dzień Języków Obcych, podczas którego uczniowie zapoznali się z krótką charakterystyką krajów anglo- i niemieckojęzycznych, odpowiadali na pytania dotyczące prezentacji, ale również wysłuchali przebojów: po niemiecku zaśpiewała Emilia Szymczak piosenkę Neny „99 Luftbaloons” oraz klasa V C zaprezentowała „Help” grupy The Beatles.

Ponadto gości przyjął Prezydent Kołobrzegu

Nasi partnerzy mieli też okazję poznać piękno naszego miasta podczas spaceru z Latarnii Morskiej do centrum miasta. Już teraz niektórzy zapowiadają prywatny przyjazd na wakacje.

Kinga Mojsiewicz