Wróżby andrzejkowe w I „d”
1 grudnia 2019
Kiermasz Charytatywny ,,I Ty możesz zostać świętym Mikołajem”
1 grudnia 2019

Wycieczka do fabryki bombek

29 listopada uczniowie z klas II „b” i II „c” odwiedzili fabrykę bombek „Glass Color” w Koszalinie. Wycieczka miała na celu zwiedzenie fabryki i zapoznanie się z procesem powstawania ozdób choinkowych. Wszystkie ozdoby wykonywane są tam ręcznie. Jednym z etapów zwiedzania była sala, w której pracownica nad palnikiem ogniowym, rozgrzewała szkło, a następnie ustami wydmuchiwała bańki. Kolejny etap w powstawaniu bombek to ich srebrzenie. Do każdej bombki wstrzykuje się specjalną mieszankę, a następnie zanurza się je we wrzącej wodzie i potrząsa, dzięki czemu bańki uzyskują piękny, srebrzysty połysk. Taki wytwór trafia do farbiarni, gdzie nadaje się im przeróżne kolory poprzez zanurzenie w farbie. W dalszym etapie bombki dostają się do pomieszczenia, w którym panie zajmują się zdobieniem. Dzieci przyglądały się pracy pań i były pod dużym wrażeniem, bo powstają  tam prawdziwe arcydzieła. Na koniec każde dziecko miało możliwość poczuć się dekoratorem i ozdobić bombki, które zawisną w szkole na klasowych choinkach.

Na pamiątkę pobytu każdy uczestnik wycieczki otrzymał bombkę ze swoim imieniem.

Cel wycieczki został osiągnięty, dzieci pełne wrażeń, bezpiecznie wróciły do domu.

 

Mariola Polak, Elżbieta Kociela, Natalia Mierkiewicz

Komentarze są wyłączone.