ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W 0B :)
3 grudnia 2015
BAL ŚWIĘTYCH I LUDZI RÓŻNYCH KULTUR …
3 grudnia 2015

WYDARZENIA MISYJNE W NASZEJ SZKOLE!

W połowie listopada w naszej szkole można było zauważyć elementy misyjne. Była wystawa misyjna, na której można było zobaczyć oryginalne przedmioty z dziewięciu krajów leżących na czterech kontynentach/Zair, Kamerun, Madagaskar, Rwanda, Dominikana, Boliwia, Turcja, Kazachstan, Grecja/.  Uczniowie zostali zaproszeni do rozwiązania zagadki misyjnej. Jedna z uczennic była ubrana w oryginalny strój kazachski i uczniowie mieli odpowiedzieć z jakiego kraju pochodzi strój ludowy. I w tym miejscu serdecznie dziękuję wszystkim tym, którzy napisali odpowiedzi. Było ich ponad sto. Wśród prawidłowych odpowiedzi/a było ich bardzo dużo/zostali wylosowani uczniowie, którzy w nagrodę otrzymali przedmioty pochodzące  z Kazachstanu.
Kolejnym wydarzeniem był apel misyjny skierowany do klas IV – V, na który została zaproszona siostra Gertruda Bukowska. Siostra w  tym roku powróciła z Dominikany, gdzie służyła potrzebującym przez trzydzieści dziewięć lat. Opowiedziała o życiu na Dominikanie. Uczniowie mogli zadawać pytania, a także dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat warunków życia i problemów z jakimi muszą się borykać ludzie żyjący w tym dalekim kraju.
Kończąc pragnę przypomnieć, że  nasza szkoła w ramach adopcji na odległość wspiera rówieśników z Sudanu. Podczas akcji charytatywnych część zebranej kwoty zostaje przesłana do Sudanu. W tym miejscu dziękuję wszystkim tym, którzy potrafią się dzielić.

s. Barbara Brzeska    
zdjęcia: Mirosław Piesik

Dodaj komentarz