Jesienna ??odsłona zajęć Edubal w klasach I-III. ?‍??‍?
7 listopada 2019
Spotkanie autorskie z Joanną M. Chmielewską
8 listopada 2019

Z wizytą w aptece

W czwartkowe przedpołudnie klasa II „b” wybrała się na wycieczkę do apteki „Pod Lwem”. Celem wycieczki było poznanie pracy aptekarza, wyglądu i wyposażenia apteki oraz asortymentu leków. Podczas wizyty drugoklasiści mieli wyjątkową okazję zobaczyć wnętrze apteki z bliska. Okazało się, że od środka apteka kryje wiele fascynujących miejsc i rzeczy. Pan farmaceuta wytłumaczył, co to jest recepta i jak ją można realizować, kto może kupować leki oraz o tym, że dzieci same nigdy nie mogą zażywać lekarstw. Pokazał również dzieciom różne tabletki, maści, krople, syropy, które pomagają im w walce z chorobą, opowiedział także, że ich praca polega również na wykonywaniu według specjalnych receptur leków na zamówienie. Dzieci zobaczyły, w jaki sposób są poukładane leki. Okazało się, że bez znajomości alfabetu znalezienie niektórych byłoby bardzo trudne. Mieliśmy także okazję, pod bacznym okiem pana Jacka, wspólnie wykonać maść pomagającą zwalczyć uciążliwy katar. Poznaliśmy wszystkie etapy wykonania tej leczniczej mikstury. Zrobione przez nas lekarstwo zabraliśmy ze sobą do szkoły. Na koniec dzieci mogły zabawić się w sprzedawcę i kupującego. W tym dniu w aptece „Pod Lwem” była mega promocja i każdy z uczniów otrzymał witaminowego lizaka całkowicie za darmo. Dzięki tej wizycie dzieci wiedzą już, że zawód farmaceuty jest bardzo odpowiedzialny, co można kupić w aptece, jak walczyć z chorobą i dbać o zdrowie. Bardzo dziękujemy Panu Jackowi Załodze za życzliwe przyjęcie, poświęcenie nam uwagi i bardzo ciekawe przedstawienie tematu.

                                                                                                   Mariola Polak

Komentarze są wyłączone.