Spotkanie z Krzysztofem Piersą
PIERNIKOWY KONKURS
18 listopada 2019

”ZBIERAJ NIE WYRZUCAJ” – konkurs

Drodzy uczniowie i rodzice, szkoła nasza przystąpiła do konkursu organizowanego przez Miejski Zakład Dróg i Ochrony Środowiska w Kołobrzegu.

Celem konkursu jest zbiórka zużytych baterii, które zawierają metale ciężkie takie jak ołów, kadm, rtęć, lit. Wymienione metale są niebezpieczne dla środowiska, gdy trafiają bezpośrednio do kosza, bądź co gorsza na dzikie wysypisko.

Dlatego zróbmy wspólnie coś dobrego dla naszego środowiska, zacznijmy segregować odpady, które są szczególnie szkodliwe.

Począwszy od dziś do 19grudnia 2019r. Będziemy zbierać zużyte baterie do specjalnie przygotowanych, dostarczonych przez organizatora pojemników.

Przyniesione baterie oddajemy wychowawcom lub zanosimy do Sali 124.

ZBIERAMY – WYGRYWAMY, nie tylko zdrowsze środowisko, ale również nagrody  rzeczowe. Nasz cel, to nagroda za I miejsce o wartości 2000 złotych. Razem damy radę.

Koordynator akcji w szkole

Małgorzata Kowalczyk