SŁUPSK KŁANIA SIĘ
6 maja 2015
Z MITOLOGIĄ ZA PAN BRAT!
11 maja 2015

70 ROCZNICA ZAKOŃCZENIA II WOJNY ŚWIATOWEJ W EURIPIE!

Dnia 6 maja br. odbył się w naszej Szkole uroczysty apel z okazji rocznicy zakończenia II wojny światowej, która przypada 8 maja. Występowali w nim uczniowie klas: IV a, V b, VI a, VI b pod kierunkiem p. Iwony Maj.
Uroczystość rozpoczęła prezentacja o początkach wojny. Ważne daty z kampanii wrześniowej przeplatane były z fragmentami  filmów i komunikatów radiowych. Później uczestnicy wchodzili na scenę i recytowali wiersze bądź śpiewali pieśni. Następnie odtworzone zostały wybrane utwory szwedzkiego zespołu Sabaton opowiadające o konflikcie 1939 – 1945. Przedstawione zostało także męstwo Polaków i to, jak walczyli o naszą Ojczyznę. Widzowie byli poruszeni. Niektórzy uronili nawet kilka łez. Po występie opowiadali, że wzruszyli się tym i są dumni z bycia obywatelem Polski. Żal im też było ludzi, którzy musieli umrzeć w czasie walk. Umarli za naszą wolność, abyśmy byli wolnym narodem. Nigdy o nich nie zapomnimy!!!

Jola Piecyk kl. VIa

Zdjęcia: Mirosław Piesik