Konkurs Czytelniczy dla klas III pt. „Magiczne podróże po literaturze”
14 marca 2018
WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO „POCZTÓWKA Z KOŁOBRZEGU” 
15 marca 2018

Balon z CO2 – doświadczenia uczniowskie

bty

Na lekcji chemii przeprowadziliśmy dwa eksperymenty. ?
✅Pierwszym z nich było otrzymywanie dwutlenku węgla do balonu, z roztworu octu i węglanu sodu. Porównywaliśmy, który balon spada szybciej na ziemię, czy ten napełniony powietrzem, czy ten z otrzymanym dwutlenkiem węgla (nieznacznie szybciej spada balon z CO2).
✅Drugim było zmieszanie dwóch cieczy, aby powstało ciało stałe i gaz (dwutlenek węgla). Połączyliśmy roztwór wody z siarczanem miedzi i roztwór wody z węglanem sodu, po czym zmieszaliśmy obie ciecze. Na wyniki trzeba było trochę poczekać, lecz nie udało się nam otrzymać ciała stałego.

Z chemicznymi pozdrowieniami uczniowie klasy 7b ? ? Miłosz, Michał, Besna i Ewa

Dodaj komentarz