Brązowy medal uczennicy klasy VIII c
13 grudnia 2019
Tydzień z Harrym Potterem
13 grudnia 2019

BERLIN – DZIEŃ CZWARTY

Dzień zaczęliśmy od zwiedzania Muzeum Muru Berlińskiego. Dowiedzieliśmy się, jak, kiedy i dlaczego doszło do powstania muru i jakie zabezpieczenia były stosowane , aby nie przedostać się na drugą stronę.
Następnie udaliśmy się do Heinz – Brandt – Gesamtschule. Po szkole oprowadzała nas nauczycielka Astrid Hartwig razem z uczniami, którzy pochodzili z różnych krajów: Iraku, Syrii, Rosji i Peru. Razem z nimi zjedliśmy prawdziwy turecki kebab.
Po tym ciekawym spotkaniu udaliśmy się do Muzeum Przyrodniczego, w którym znajdują się szkielety dinozaurów ( w tym największy znaleziony szkielet na świecie). Widzieliśmy tam jeszcze wiele preparatów, zwierząt, minerały. Duże wrażenie zrobił na nas również film o powstaniu świata.
Po zwiedzeniu muzeum pojechaliśmy do szkoły, gdzie o godzinie 18.00 rozpoczynało się przedstawienie świąteczne, przygotowane dla nas przez uczniów szkoły partnerskiej. Bardzo nam się podobało i wprowadziło nas w nastrój Bożego Narodzenia.
Tekst: Hanna Blumensztejn

Komentarze są wyłączone.