Rekrutacja do klas pierwszych w roku szkolnym 2021/2022
3 lutego 2021
Bal karnawałowy 🎉
4 lutego 2021

BIEGUNY POLARNE 🐧🐧🐧

Uczniowie klasy 1a pracowali metodą projektu. Tematem naszej pracy były bieguny
polarne, szczególnie Antarktyda oraz pingwiny, na podstawie omawianej lektury Aliny
i Czesława Centkiewiczów pt.: „Zaczarowana zagroda”. Początkiem pracy było ułożenie planu wydarzeń lektury. Wyszukiwaliśmy materiałów, które mogłyby ubogacić nasz projekt. W ramach grupowej pracy plastycznej stworzyliśmy także makiety naszych własnych „Zaczarowanych zagród”, pełne własnoręcznie ulepionych plastelinowych pingwinów. Jako lodowy budulec posłużyły nam kartki papieru do stworzenia igloo.
Na podsumowanie naszej pracy oraz sprawdzenie ile z informacji w nich zawartych udało się nam zapamiętać, odbyła się prezentacja multimedialna oraz taniec
pingwinów. Efekty były wspaniałe.

Anna Gawrońska

Komentarze są wyłączone.