KONKURS RECYTATORSKI „PTAKI, PTASZKI I PTASZĘTA POLNE”!
10 kwietnia 2015
Uśmiech
CZY ZNASZ BAŚNIE ANDERSENA?
10 kwietnia 2015

BRĄZ DLA SP6 W OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU Z EDUBALA!

27 marca 2015r. we Wrocławiu odbył się XI OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KLAS I – PRIMA APRILIS Z EDUBALEM. Adresatami byli uczniowie klas pierwszych. Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr6 im. Janusza Korczaka zdobyła III miejsce przywożąc do Kołobrzegu puchar i brązowe medale. Radość była ogromna. Dzielne „pierwszaki” musiały wykazać się bardzo dobrą sprawnością intelektualną, ruchową i współpracą w zespole.
Zespół reprezentowało 5 dziewczynek i 5 chłopców z klas pierwszych w składzie: Oliwier Wolf, Jakub Szumlewicz, Kacper Obłoj, Mateusz Komers, Mikołaj Dubiński, Jagoda Miedzińska, Lena Szurgot, Kinga Worm, Zuzanna Mikołajewska, Blanka Matyjach – opiekun Edyta Kujawa.
Dzięki nowatorskiej metodzie jakimi są piłki edukacyjne dr Edubala dzieci przez zabawę uczą się czytania, pisania, liczenia, współdziałania i współpracy w zespole.
Szkoła Podstawowa nr 6 w Kołobrzegu jest jedną z nielicznych  szkół w województwie zachodniopomorskim i na Pomorzu gdzie uczniowie  klas 0 – III „bawią się” piłkami edukacyjnymi dr Edubala i sprawia im to ogromną przyjemność.
We Wrocławiu uczniowie zwiedzili odnowiony Ogród Zoologiczny z nowym Afrykarium. W ZOO „pierwszaki” uczestniczyły również w lekcji edukacyjnej pt. „Bliskie spotkania z małpami”, a na Rynku Staromiejskim wysłuchały legendy o wrocławskich krasnalach.
Nasi „najmłodsi medaliści” byli bardzo dzielni i odważni – spędzili całe dwa dni bez rodziców pod opieką nauczycieli: Anety Narbuntowicz i koordynatora przedsięwzięcia Edyty Kujawa.
Życzymy  dalszych sukcesów i uśmiechniętych buziek podczas całego roku szkolnego!!!

Dodaj komentarz